گلزار شهدای سوم خرداد در بهشت زهرا (س) غبارروبی و گلباران شد

شهرری ـ ایرنا ـ گلزار شهدای سوم خرداد امروز (شنبه) با حضور خانواده معظم شهدا، جانبازان، مسئولان شهرستان ری و اقشار مختلف مردم و فرماندار شهرستان ری در قطعه ۲۹ بهشت زهرا (س) غبارروبی، عطرافشانی و گلباران شد.

حسین توکلی کجانی فرماندارویژه شهرستان ری، حسین نصرالله رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان‌ ری و جمعی از مسئولان این شهرستان از جمله حاضرین در این مراسم با شکوه بودند.
فرماندارویژه شهرستان ری در این مراسم اظهارداشت: امروز در کنار مزار شهید احمد کاظمی که به گفته شهید سردار سلیمانی فاتح خرمشهر بود مقام ، یاد و خاطره شهدا را گرامی می داریم  و ملاک ، اهداف جوانان ، نوجوانان ما باید بر اساس نگاه به شهدا باشد.

وی با اشاره به اینکه اقتدار و ایثار فعلی کشور ریشه در دفاع مقدس دارد ، خاطرنشان کرد: دفاع فعلی ملت و مسئولین در این شرایط سخت از تمامیت ارضی کشور ما نشأت گرفته از دفاع مقدس و فتح خرمشهر است.

 توکلی با بیان اینکه فتح خرمشهر تنها فتح یک شهر نبود بلکه به معنای فتح یک ایده و نگاه بود تصریح کرد: در جریان فتح خرمشهر مردم به عنوان یک ایثار مقاومت در کنار نیروهای نظامی با روحیه مردمی ایستادگی کردند.
 ‏
 ‏این مسئول عنوان کرد: روحیه مردمی در مقاومت منجر به پیروزی خرمشهر شد، امروز نیز در این شرایط مردم باید در کنار مقام معظم رهبری و مسئولین باشند، در شرایط فعلی اگر مردم راه شهدا را ادامه دهند می توانیم بر مشکلات فائق شویم.

فرماندار ویژه شهرستان ری ادامه داد: رشادت های زحمت‌کشان عرصه سلامت در مقابله با کرونا نشان از روحیه جهادی ابتدای انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس دارد و امروز نیز در بحث مقابله با ویروس کرونا با اقدامات جهادی خروجی های خوبی حاصل شد.

وی با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری در روز قدس بیان کرد: رهنمودهای مقام معظم رهبری در روز قدس باید مورد توجه قرار گیرد و همه در کنار هم در فضای همدلی و وحدت کارها را پیش بریم و اگر وحدت را به عنوان یک الگو و شهدا را به عنوان نقشه راه قلمداد کنیم قطعا به توفیق و پیروزی دست می یابیم.
توکلی درپایان با اشاره به اینکه اکثرشهدای مدافع حرم وهمرزمان شهید سلیمانی از خطه ری هستند افزود: امروز جوانان و همرزمان شهید سلیمانی از خطه ری هستند، لذا باید برای پرورش فکری و روحیه نوجوانان و جوانان در شهرستان ری الگویی برای مجموعه کاری تعریف شود و در این راه می توان از وصایای شهدای ری بهره گرفت و در نهایت مسایل و مشکلات کشور را مرتفع کرد.
در جریان آزادسازی خرمشهر ۶ هزار رزمنده اسلام شهید و ۲۴ هزار نفر نیز به درجه جانبازی نایل آمدند.
در این عملیات ۲۶ روزه همچنین حدود ۱۶هزار نیروی عراقی کشته و زخمی شدند و همچنین ۱۹هزار نفر نیز به اسارت رزمندگان اسلام درآمدند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =