فرماندار ابرکوه: فتح خرمشهر اقتدار ایران را به ارمغان آورد

یزد - ایرنا - فرماندار ابرکوه با بیان اینکه فتح خرمشهر با استعانت الهی و رهبری امام خمینی (ره) در سوم خرداد سال ۱۳۶۱ تحقق پیدا کرد، گفت: حماسه فتح خرمشهر و هشت سال دفاع مقدس اقتدار با شکوه ایران را در جهان به ارمغان آورد.

محمد کاظمی نسب روز شنبه در آیین بزرگداشت سالروز سوم خرداد افزود: فتح خرمشهر از سوی رزمندگان اسلام از جمله حماسه های جاویدان و برگ زرینی در تاریخ مقاومت جمهوری اسلامی، حماسه اقتدار و استقامت مردم ایران است.

وی با بیان اینکه رزمندگان فاتح در عملیات بیت المقدس ، دشمن بعثی عراق تا دندان مسلح را خوار کردند، اظهارکرد: سوم خرداد، روزی با عظمت و تاریخی در تاریخ هشت سال دفاع مقدس برای ملت ایران بود که جهانیان را مات و مبهوت کرد.

رییس شورای ایثارگران شهرستان ابرکوه با تاکید بر اینکه امنیت و سرافرازی مرهون مجاهدت و ایثار رزمندگان در دفاع مقدس است، ادامه داد: پاسداری از خون پاک شهدا، مجاهدت ایثارگران و آزادگان نظام و انقلاب با حرکت در مسیر رهبری تثبیت می شود.

وی یادآور شد: سالروز فتح خرمشهر یکی از بهترین فرصت هاست که می توان با برگزاری یادواره های شهدا و گرامیداشت حماسه سوم خرداد برای اشاعه فرهنگ ایثار و شهادت، از خود گذشتگی با انتقال آن به نسل جوان، این حماسه ماندگار را به نسل امروز منتقل کرد.

شهرستان ابرکوه در هشت سال دفاع مقدس ۲۷۵ شهید تقدیم اسلام و انقلاب کرد که ۹ تن در فتح خرمشهر شهید شدند.

بیش از پنج هزار نفر از مردم ابرکوه در دفاع مقدس در حراست از اسلام و انقلاب حضور داشتند که ۱۰۰ نفر در فتح خرمشهر شرکت کردند که جمعی شهید و به افتخار جانبازی نائل آمدند.

سوم خرداد ۱۳۶۱ یکی از بارزترین جلوه‌های نصرالهی و یکی از مهمترین و زیباترین روزهای انقلاب اسلامی ایران است که خرمشهر بعد از ۳۵ روز پایداری و مقاومت در چهارم آبان ۱۳۵۹ به اشغال دشمن درآمد، پس از ۵۷۸ روز (۱۹ ماه) ، بار دیگر توسط رزمندگان اسلام فتح شد و پرچم اسلام بر فراز مسجد جامع و پل تخریب شده این شهر به اهتزاز در آمد.

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری ابرکوه در ۱۴۰ کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =