سپاه بوشهر ۱۴۷ هزار و ۳۶۷ بسته معیشتی توزیع کرد

بوشهر-ایرنا- فرمانده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر گفت: در اجرای‌ رزمایش مواسات، همدلی و کمک مومنانه تاکنون ۱۴۷ هزار و ۳۶۷ بسته معیشتی به ارزش ۲۸ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان میان نیازمندان این استان توزیع شده‌است.

سردار علی رزمجو روز شنبه به رسانه‌ها اعلام کرد: از این میزان ۴۰ هزار بسته معیشتی به ارزش ۱۲ میلیارد تومان در مرحله نخست توزیع شد که ۲هزار و ۲۰۰ بسته آن به  ارزش ۵۰۰ هزار تومان از سوی فرمانده کل سپاه به استان تخصیص و دراختیار جامعه هدف قرار گرفت.

وی بیان کرد: در مرحله دوم ۴۱ هزار بسته معیشتی به ارزش ۱۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان از سوی آستان قدس رضوی، ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، نیروگاه اتمی، خیران و سپاه شهرستان‌ها و ناحیه‌های حوزه‌های مقاومت تامین شده‌است.

رزمجو اضافه کرد: برای مرحله سوم نیز که قرار است هفتم خرداد همزمان با سراسر کشور برگزار شود تاکنون ۱۱ هزار بسته معیشتی به ارزش سه میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان تامین و افزون براین نیز هفت هزار کیسه برنج برای ایثارگران نیازمند، جانبازان دارای کد ۲۸ و رزمندگان حقوق بگیر سپاه تامین شده‌است و انتظار می‌رود میزان کمک‌های جمع‌آوری شده افزایش یابد.

وی ادامه داد: هدف از اجرای طرح مواسات همدلی و کمک مومنانه به دولت در این شرایط و دستگیری از نیازمندان جامعه است.

فرمانده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر افزود: دشمن در این شرایط با ایجاد جو رسانه‌ای در تلاش برای آسیب زدن به ایران بود که به رغم پیش بینی آنها ایران اسلامی هم در بخش مبارزه با ویروس کرونا از جمله کشورهای پیشرو دنیا و هم در رسیدگی به امور نیازمندان با کمک‌های خیرخواهانه آرامشی در جامعه حاکم شد.

وی سم‌پاشی ۸۰ هزار و ۷۸۹ مورد سم‌پاشی اماکن عمومی، تولید ۲میلیون و ۸۴۳هزار و ۵۸ عدد ماسک، توزیع سه میلیون و ۸۷ هزار و ۷۷۷ عدد ماسک و دستکش، غربالگری ۵۸هزار و ۶۴۳ نفر، حضور ۱۱ هزا رو ۷۰۷ نوبت گروه جهانی و انجام ۱۸۲هزار و ۳۸۱ نفر روز کار  را از جمله اقدام‌های انجام شده در این مدت عنوان کرد.

فرمانده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر در باره عملیات بیت‌المقدس و آزادسازی خرمشهر گفت: دشمن به دنبال جدایی خرمشهر بود اما با عزم و اراده رزمندگان این سرزمین دشمن بعث با آن پشتوانه‌ای که داشت با ذلت و خواری بیرون رانده شد.

وی بیان کرد: عملیات بیت‌المقدس و آزاد سازی خرمشهر ستوان فقرات ارتش دشمن را در هم شکست و بیانگر دریایی از ایثار و گذشت رزمندگان سپاه اسلام بود.

رزمجو یادآور شد: فتح خرمشهر دیدگاه جهانی نسبت به قابلیت رزمندگان اسلام را تغییر داد و به هویت ایرانی بودنمان که همان شجاعت، دلیری، سلحشوری، ولایتمداری است، دست پیدا کردیم.

وی ادامه داد: فتح خرمشهر مظهر اقتدار، عزم ملی، عزت و ولایتمداری رزمندگان اسلامی با انگیزه الهی است و سرچشمه جوشان عملیات‌های بعد از آن شد و موتور جنگی دنیا که عراق را حمایت می‌کرد در هم شکسته شد.

رزمجو اضافه کرد: عملیات بیت‌المقدس در تاریخ تابناک انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس فراموش نشدنی است و باید در اذهان باقی بماند چنانکه امروز نیز اگر با همان روحیه وارد عمل شویم بسیاری از مشکلات کشور برطرف می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =