۸۵۰ نمونه خون بندناف در بانک سلول‌های بنیادی رویان اردبیل ذخیره شد

اردبیل - ایرنا - رییس جهاد دانشگاهی واحد استان اردبیل از ذخیره‌سازی ۸۵۰ نمونه خون بندناف از این استان در بانک خصوصی سلول‌های بنیادی رویان خبر داد.

مهران اوچی اردبیلی روز شنبه اظهارداشت: با توجه به فرهنگ‌سازی و آگاهی خانواده‌ها از نتایج خوبی که از ذخیره‌سازی سلول‌های بنیادی خون بند ناف رویان در درمان بیماری‌ها حاصل شده، استقبال از آن در استان اردبیل روز به روز در حال افزایش است.

وی افزود: سال گذشته ۱۲۶ نمونه خون بند ناف از استان در بانک سلول‌های بنیادی رویان ذخیره شد که نسبت به سال ماقبل آن رشد ۱۰ درصدی داشته و همچنین از ابتداری سال‌جاری تاکنون ذخیره سازی ۲۶ نمونه خون انجام شده است.

او گفت: این دفتر علاوه بر ارائه خدمات به همشهریان استان اردبیل، مراجعه‌کنندگان شهرستان‌های آستارا و سراب را نیز تحت پوشش قرار می‌دهد.

اوچی اردبیلی تصریح‌کرد: ذخیره‌سازی خون بندناف، فرصت مناسبی برای والدین به ویژه خانواده‌هایی با سابقه بیماری‌های خاص از جمله بیماری‌هایی با منشاء خونی که از شانس درمان با سلول‌های بنیادی برخوردارند، می‌باشد، همچنین برای این خانواده‌ها در راستای ذخیره‌سازی سلول‌های بنیادی از سوی بانک خون بند ناف رویان تخفیفات ویژه ارائه می‌شود.

وی ادامه‌داد: سلول‌های بنیادی در بیشتر زایمان‌ها به عنوان زباله بیولوژیک دور ریخته می‌شود اما در صورت ذخیره می‌تواند در درمان برخی بیماری‌های  صعب‌العلاج استفاده شود، به این منظور برای بهره‌مندی استان از این ظرفیت ارزشمند دفتر نمایندگی بانک سلول‌های بنیادی خون بند ناف استان اردبیل راه اندازی و به صورت شبانه‌روزی آماده ارائه خدمات به مراجعه‌کنندگان است.

 رییس جهاد دانشگاهی واحد استان اردبیل گفت: سلول‌های بنیادی خون بند ناف در زمان تولد نوزاد توسط کارشناسان بانک خون بند ناف رویان اردبیل با رعایت استانداردها و ارائه به موقع و صحیح خدمات دریافت و به بانک سلول‌های بنیادی خون بند ناف رویان در تهران ارسال و ذخیره‌سازی می‌شوند.

اوچی اردبیلی افزود: متقاضیان می‌توانند به دفتر نمایندگی بانک خون سلول‌های بنیادی خون بند ناف رویان واقع در اردبیل، شهرک کارشناسان فاز۳، میدان شفا، ساختمان جهاد دانشگاهی واحد اردبیل، طبقه سه مراجعه و پس از آگاهی، ارائه اطلاعات تکمیلی، مشاوره‌های تخصصی و پزشکی، قرارداد دریافت خدمات ذخیره‌سازی نمونه خون بندناف نوزاد را منعقد کنند.

او با بیان اینکه زمان نگهداری خون بند ناف نوزاد بیش از ۳۵ سال است که بیمه‌ای برای حفظ سلامتی فرزند محسوب می‌شود، تصریح‌کرد: ظرفیت درمان بیش از ۷۰ نوع بیماری در سلول‌های بنیادی خون بندناف رویان وجود دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =