فرماندار: هشترود همچنان در وضعیت قرمز کرونا قرار دارد

مراغه - ایرنا - فرماندار هشترود گفت: وضعیت شهرستان از نظر شیوع کرونا همچنان قرمز بوده و اگر شهروندان دستورالعمل های بهداشتی را رعایت نکنند در کنترل این بیماری با مشکل مواجه می‌شویم.

امین امینیان روز شنبه در جلسه پیشگیری و مبارزه با کرونا بدون اشاره به آمار مبتلایان و فوت شدگان در این شهرستان افزود: هرگونه اجتماع و برگزاری مراسم ترحیم و عروسی تهدیدی علیه بهداشت و سلامت شهرستان بوده و ممنوع است و در صورت تخلف، دستگاه قضایی برخورد خواهد کرد.

وی گفت: اصناف و واحدهای تولیدی نیز باید با رعایت پروتکل های بهداشتی فعالیت کنند در غیر اینصورت از فعالیت آنها جلوگیری خواهد شد.  
امینیان افزود: در اماکن و سالن های ورزشی نیز انجام ورزش های انفرادی با رعایت پروتکل های بهداشتی بلامانع است اما ورزش های گروهی همچنان ممنوع بوده و تا اطلاع ثانوی تعطیل است.
وی گفت: بازار هفتگی (چهارشنبه بازار) نیز با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل های بهداشتی از هفته بعد بازگشایی خواهد شد و عدم رعایت پروتکل ها مساوی با تعطیلی آن خواهد بود و کنترل این امر بر عهده شهرداری است.

وی همچنین از برگزاری نماز عیدفطر در مساجد  شهرستان و با رعایت پروتکل های بهداشتی خبر داد و گفت: اولویت در برپایی نماز عید فطر با مکان های روباز بوده و نمازی در مصلی نمی شود.

سه روستای هشترود به دلیل شیوع بالای کرونا در آنها، قرنطینه کامل هستند.

کیانوش جهانپور رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد: تاکنون ۱۳۱ هزار و ۶۵۲ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۵۱ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۷ هزار و ۳۰۰ نفر رسید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =