۲۱ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۲۳
کد خبرنگار: 2331
کد خبر: 83798108
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

نیوزیلند با پایان کرونا به سطح یک هشدار رسید

تهران- ایرنا- با کاهش محدودیت‌های کنترل شیوع ویروس کووید-۱۹ و پاک شدن این کشور از لوث وجود بیماری مهلک کرونا در نیوزیلند، این کشور اقیانوسیه از روز ۹ ژوئن وارد سطح یک هشدار شد.

پایگاه خبری نیوزیلند هرالد با بیان این مطلب افزود: به نظر می رسد که شرایط زندگی در نیوزیلند به حال عادی خود بازگشته است. با این وجود، دولت اعلام کرده که مرزها همچنان بسته نگه داشته می شود.

 خانم جاسیندا آردرن نخست وزیر نیوزیلند، در آخرین اظهار نظر خود که پس از پایان نشست کابینه انجام داد گفت که احتمال می‌رود موارد جدید ابتلا را در آینده شاهد باشیم اما این بدان معنا نیست که در اقدامات انجام داده شکست خورده ایم. در چنین شرایطی مهم این است که کاملا آماده باشیم. 

بر اساس اطلاعیه‌های منتشر شده، ساکنین کشور نیوزیلند همچنین ملزم به رعایت پروتکل های بهداشتی هستند.

 در زمان سطح یک هشدار، محدودیتی برای سفرهای داخلی و همچنین تجمعات وجود ندارد.

نیوزیلند علاوه بر جلوگیری از انتقال ویروس، یک رویکرد حذف مشخصی را دنبال کرد و یکی از سخت ترین موارد قرنطینه را در جهان به اجرا گذاشت و ضمن درخواست از همه مردم برای ماندن در خانه، انجام خدمات صرفا ضروری را مجاز برشمرده بود.

 به گزارش خبرگزاری نیوزیلند (زی ان ای)، این کشور یکی از کشورهای است که تاکنون به خوبی توانسته ویروس کرونا را کنترل و مهار کند و در نهایت پیروزی خود را بر این ویروس خطرناک اعلام کند.

طبق اعلام وزارت بهداشت نیوزیلند هیچ گونه مورد ابتلای در میان شهروندان  این کشور در شرایط کنونی وجود ندارد.

درپی کاهش سخت گیری های کرونایی در نیوزیلند، هیچ محدودیتی در زمینه مشاغل، سفرهای داخلی، تجمعات گروهی و رویدادهای ورزشی در این کشور وجود نخواهد داشت.

در حال حاضر، فقط افراد مقیم نیوزیلند و برخی کارگران خارجی با مهارت های خاص که مجوز داشته باشند، اجازه ورود به این کشور را دارند و همه این افراد باید قرنطینه ۱۴ روزه را سپری کرده باشند.

فرضیه پشت رویکرد حذف کووید – ۱۹ در نیوزیلند این است که دوره نهفتگی این بیماری طولانی تر از آنفلوانزاست. این دوره برای بیماری کووید – ۱۹ به طور متوسط پنج تا شش روز و تا دو هفته است در حالی که برای آنفلوانزا فقط دو تا سه روز است.

این بدان معناست که مقام های بهداشتی زمان کافی برای شناسایی و ایزوله کردن افرادی را که با فرد مبتلا در تماس بوده اند، دارند، قبل از اینکه این افراد خود مبتلا به ویروس شوند.

در نیوزیلند در مجموع یک هزار و ۵۰۴ مورد ابتلا به کووید – ۱۹ به ثبت رسید که ۲۲ مورد به مرگ منتهی شد. هیچ مورد جدیدی از ابتلا در این کشور از ۱۷ روز پیش تاکنون گزارش نشده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =