۳ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۱۱
کد خبرنگار: 1935
کد خبر: 83798103
۰ نفر

برچسب‌ها

هوای همدان گرم می‌شود

همدان - ایرنا - کارشناس اداره‌کل هواشناسی همدان گفت: به دنبال پایداری وضعیت جوی، دمای هوای بیشتر نقاط این استان تا انتهای هفته به طور نسبی افزایش می‌یابد.

روح‌الله زاهدی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس بررسی داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، آسمان بیشتر نقاط این استان در ۲۴ ساعت آینده، صاف تا قسمتی ابری، همراه با افزایش ابر، بارش خفیف و پراکنده باران و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

وی اظهار داشت: سرعت وزش باد در ساعت‌های بعد از ظهر افزایش می‌یابد و ممکن است موجب شکسته شدن شاخ و برگ درختان شود.

زاهدی عنوان کرد: روز دوشنبه به دلیل تغییرات آب و هوایی و افزایش سرعت وزش باد در کشورهای همسایه غربی، غبار رقیق بیشتر نقاط استان را فرا می‌گیرد.

وی اضافه کرد: روند افزایشی دمای هوای این استان، تا روز پنجشنبه هفته جاری ادامه دارد.

کارشناس اداره‌کل هواشناسی همدان افزود: در ۲۴ ساعت گذشته نهاوند با ۳۲ درجه سانتی‌گراد بالای صفر بیشترین و رزن با پنج درجه سانتی‌گراد بالای صفر، کمترین دمای استان را داشته‌اند.

باقری شکیب اظهار داشت: دمای بیشینه هوای همدان در ۲۴ ساعت گذشته ۳۰ درجه سانتی‌گراد بالای صفر و دمای کمینه هوای این شهر هشت درجه سانتی‌گراد بالای صفر به ثبت رسیده است.

آب و هوای استان همدان در نتیجه وجود کوه‌های مرتفع، رودخانه‌ها و پستی و بلندی‌های زیاد به شدت متغیر است و زمستان‌های سرد، پر برف و باران و تابستان‌های معتدل دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =