مرز باشماق و بازارچه سیرانبند عید فطر تعطیل است

سنندج - ایرنا - مدیرکل کمرگات کردستان گفت: فعالیت‌ها و مبادلات تجاری در مرز باشماق به مناسبت فرا رسیدن عید فطر (روز یکشنبه) و در بازارچه سیرانبند بانه تا روز سه‌شنبه ۶ خرداد بنابر پیشنهاد طرف عراقی تعطیل است.

بختیار رحمانی‌پور روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه هیچ کدام از پایانه‌های مرزی استان از سوی جمهوری اسلامی ایران در این ایام تعطیل نیست، اظهار داشت: مبادلات تجاری در مرز باشماق روز یکشنبه به مناسبت عید سعید فطر از سوی طرف عراقی تعطیل است.

وی با اشاره به اینکه فعالیت مرز باشماق از روز دوشنبه هفته جاری از سرگرفته می‌شود، اضافه کرد: فعالیت در بازارچه سیرانبند بانه هم به درخواست طرف عراقی تا روز سه‌نشبه ششم خرداد ماه سال جاری تعطیل است.

مدیرکل گمرکات کردستان یادآور شد: گمرکات استان کردستان با شعبه های فعال در سنندج، باشماق مریوان، سیرانبند بانه به فعالان اقتصادی خدمات گمرکی ارائه می کند.

رحمانی‌پور با اشاره به اینکه گمرک سیرانبند و باشماق از مرزهای گمرکی فعال رسمی و بین المللی استان هستند، افزود: گمرک مریوان در زمینه ترانزیت، صادرات، امور مسافری و مقدار قابل توجهی در بخش واردات فعال است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =