شناور حامل ۳۰ هزار لیتر سوخت قاچاق در آب های بوموسی توقیف شد 

بندرعباس- ایرنا- فرمانده پایگاه دریابانی بوموسی گفت: یک فروند شناور حامل ۳۰ هزار لیتر سوخت قاچاق در آب های این جزیره توقیف شد.

سرهنگ مهدی مرادپور روز شنبه با اعلام این خبر افزود: براساس نظر کارشناسان ارزش سوخت‌های کشف شده ۱۰۰ میلیون ریال برآورد شده است.
وی در تشریح جزئیات این خبر بیان داشت: مرزبانان جزیره بوموسی پس از کسب اطلاعاتی مبنی بر فعالیت قاچاقچیان سوخت، برای بررسی موضوع اکیپ گشت دریایی این یگان را به محل اعزام کردند.

وی بیان داشت: مرزبانان حین گشت زنی با همکاری نیروی دریایی سپاه موفق شدند یک فروند موتورلنج حامل ۳۰ هزار لیتر سوخت گازوئیل قاچاق را شناسایی و متوقف کنند.

فرمانده پایگاه دریابانی بوموسی اظهارداشت: در این رابطه ۳ نفر عوامل سوخت دستگیر شدند.
شهرستان بوموسی شامل جزیره های بوموسی، تنب بزرگ، تنب کوچک، سیری، فارور بزرگ و فارور کوچک است.
جزیره بوموسی با ۱۲ کیلومتر مربع وسعت به عنوان مرکز این شهرستان در آب‌های خلیج فارس و در فاصله ۷۵ کیلومتری بندرلنگه و ۵۷ کیلومتری شرق جزیره سیری واقع شده است.
این جزیره به لحاظ موقعیت جغرافیایی، دارای اهمیت بسیار زیاد و راهبردی برای کشور است و از جنبه اهمیت دریایی به دلیل نزدیکی به آبراه های بین المللی و همچنین تردد شناورهای سنتی تجاری و صیادی در آب‌های خلیج فارس از این منطقه به کشورهای حوزه خلیج فارس دارای اهمیت بسیاری است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =