رویکرد موسسه های قرآنی قم فعالیت دربستر فضای مجازی است

قم – ایرنا – مسئول دفتر قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم گفت: با توجه به ممنوعیت فعالیت موسسه‌های قرآنی و پذیرش حضوری قرآن آموزان، رویکرد این موسسه‌ها گسترش فعالیت آموزشی و فرهنگی در بستر فضای مجازی است.

سید مرتضی میرعرب رضی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از اسفندماه سال گذشته با شیوع کرونا، تمام فعالیت آموزشی و فرهنگی موسسه های قرآنی قم به منظور رعایت پرتوکل های بهداشتی، تعطیل و برگزاری هر گونه کلاس حضوری ممنوع شد.

وی ادامه داد: گرایش موسسه‌های قرآنی قم برای ادامه برنامه های آموزشی و همچنین حمایت های معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای حمایت از فعالیت این موسسه ها در بستر فضای مجازی موجب شد تا فعالیت این موسسه ها به این فضا منتقل شد.

مسئول دفتر قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم اظهار داشت: موسسه های قرآنی برای ادامه فعالیت های خود طرح هایی ارائه کرده و پیشنهادهایی داده اند که این طرح های در حال بررسی است و در این زمینه با این موسسه ها تا چند هفته آینده تفاهم‌نامه هایی امضا می‌شود.

وی گفت: کلاس های آموزش قرآن، تفسیر، تلاوت و محافل قرآنی در فضای مجازی از ابتدای ماه مبارک رمضان در قم شدت بیشتری گرفت و در این راستا فعالیت های خوبی توسط موسسه‌های قرآنی استان انجام شده‌است.

میرعرب‌رضی افزود: تجمیع فعالیت های موسسه‌های قرآنی در قالب یک سامانه همانند اتفاقی که در آموزش و پرورش به منظور تجمیع فعالیت های آموزشی در قالب سامانه شاد(شبکه اجتماعی دانش آموزان) اتفاق اتفاد از جمله پیشنهادهایی است که از طریق وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به دنبال تحقق آن هستیم.

وی بیان کرد: قم دارای موسسه های قرآنی فعال و برجسته ای است که برخی از آنها در حوزه هایی مانند حفظ و پژوهش های قرآنی در سطح ملی حرف های بسیار زیادی برای گفتن دارند و از جمله موسسه های شناخته شده قرآنی کشور هستند.

در حال حاضر ١٠٣ موسسه قرآنی در استان قم فعالیت می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =