مردم ایران با روحیه‌ای که خرمشهر را آزاد کردند توطئه دشمنان را خنثی می‌کنند

تهران- ایرنا- فرماندار ورامین گفت:مردم ایران با روحیه‌ای که خرمشهر را آزاد کردند توطئه دشمن را خنثی کرده و عزت و اقتدار ایران اسلامی را روز افزون می کنند.

حسین کاغذلو روز شنبه در جلسه گرامیداشت سوم خرداد، سالروز آزادی خرمشهر که در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد اظهار کرد: فتح خرمشهر سند افتخاری برای ایران اسلامی است که در آن رزمندگان اسلام با دست خالی در برابر دشمن تا بن دندان مسلح ایستادگی کرده و این قطعه مهم از کشور را آزاد کردند.
وی با اشاره به این که تعبیر امام راحل بر این که " خرمشهر را خدا آزاد کرد" زمینه را برای پیروزی‌های بعدی رزمندگان اسلام فراهم کرد افزود: آزادی خرمشهر با رشادت و از خودگذشتگی‌های بسیاری همراه بود و رزمندگان اسلام توانستند تا با توکل بر خدا و تبعیت محض از ولایت فقیه گام برداشته و این شهر را از یوغ دشمن آزاد کنند.
کاغذلو تصریح کرد : امروز نیز نظام مقدس جمهوری اسلامی با دشمنی‌های بسیاری مواجه است ولی قطعا همان تفکر و روحیه‌ای که خرمشهر را آزاد کرد، این توطئه‌ها را نیز خنثی خواهند کرد.
وی تأکید کرد: اگر امروز ایران اسلامی با وجود تمامی تهدیدات و تحریم‌های ناجوانمردانه دشمنان، در اوج عزت و اقتدار قرار دارد، به دلیل همان رشادت‌هایی است که در طول دوران هشت سال دفاع مقدس، رزمندگان اسلام از خود به نمایش گذاشتند.
وی با اشاره به برنامه‌های فرهنگی ویژه آزادسازی خرمشهر در شهرستان ورامین گفت: برگزاری مسابقات فرهنگی در فضای مجازی، فضا سازی محیطی در شهر و مناطق روستایی، استفاده از فرمایشات امام راحل در خصوص خرمشهر در مکاتبات اداری و دیدار با خانواده معظم شهدای فتح خرمشهر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از جمله برنامه‌های آزادسازی خرمشهر است.
فرماندار ورامین همچنین از گلباران گلزار شهدا، تجلیل از پیشکسوتان جبهه و جنگ به ویژه حاضران در عملیات آزادسازی خرمشهر و افتتاح دو باب کتابخانه دفاع مقدس به عنوان دیگر برنامه ویژه گرامیداشت آزادسازی خرمشهر یاد کرد.
در سوم خرداد سال ۱۳۶۱ و پس از ۵۷۶ روز اشغال توسط نیروهای ارتش عراق، خرمشهر در جریان عملیات بیت‌المقدس آزاد شد.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =