۳ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۰۶
کد خبرنگار: 2237
کد خبر: 83798012
۰ نفر

برچسب‌ها

دمای گیلان تا ۱۵ درجه کاهش می یابد

رشت - ایرنا- سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان از کاهش بین ۱۰ تا ۱۵ درجه ای دما در استان طی امروز و فردا خبر داد .

شبنم هادی نژاد روز  شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا  اظهار داشت: با نفوذ سامانه ناپایدار و شمالی شدن جریانات زمین،  روند افزایش ابر، کاهش دما، وزش باد شمالی در پاره ای نقاط شدید و در بعضی ساعات بارندگی و احتمال تگرگ تا اواسط هفته در استان پیش بینی می شود.

وی با اشاره به اینکه  بیشترین دما در استان طی روز گذشته در رودبار به ۴۱ درجه و در رشت به ۳۸ درجه سانتی گراد بالای صفر رسید ، افزود : دما در استان طی روز گذشته( جمعه) نسبت به روز  پنجشنبه بین هشت تا ۱۵ درجه سانتی گراد افزایش داشت.

وی تصریح کرد: از بعد ظهر امروز ( شنبه)جریانات زمین از جنوبی به شمالی تغییر می یابد  و وزش باد گرم در جلگه متوقف می شود؛ ضمن آنکه از امشب شاهد بارش های پراکنده و نقطه ای تا غروب فردا ( یکشنبه) خواهیم بود.

هادی نژاد افزود:  از بعد ظهر امروز ( شنبه) تا غروب فردا  ( یکشنبه) شاهد کاهش دما بین ۱۰ تا ۱۵ درجه خواهیم بود به این معنا که دمای هوای استان به قبل از این افزایش گرما طی روز گذشته باز می گردد.

سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان اظهار کرد:  براساس نقشه های کنونی هواشناسی انتظار می رود از روز سه شنبه روند افزایش نسبی دما را در استان  داشته باشیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =