۳ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۰۹
کد خبرنگار: 1795
کد خبر: 83797988
۰ نفر

برچسب‌ها

بازروایی حماسه آزادسازی خرمشهربرای نسل نو

کرج –ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش البرزگفت: حماسه سوم خردادماه ۱۳۶۱، یکی از مهمترین وقایع درتاریخ انقلاب و جنگ تحمیلی علیه ایران اسلامی است که بازروایی آن برای نسل نوضرورت دارد.

سالارقاسمی روزپنجشنبه درنشست با اعضای ستاد گرامیداشت سالروزآزاد سازی خرمشهراظهارداشت:عملیات فتح خرمشهر، به دلیل اهمیت آن از نظر نظامی و سیاسی بسیار مورد توجه ناظران جهان قرارگرفت و تحول مهمی درتاریخ دفاع مقدس به وجود آورد.
وی با اشاره به اینکه در روز سوم خرداد سال ۱۳۶۱ جهانیان شاهد یکی ازبزرگ‌ ترین فتوحات نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران برارتش متجاوز بعث عراق بودند، خاطرنشان کرد: دراین روز تاریخی رزمندگان دلیر ایران اسلامی با صلابت و اقتدار پس از یک نبرد طولانی ۲۵ روزه فاتحانه وارد خرمشهر شدند. یکی ازعوامل اصلی این پیروزی افتخارآفرین، رهبری، فرماندهی و مدیریت حکیمانه امام خمینی (ره) در سه صحنه بین‌المللی، منطقه‌ای و داخلی بود.آزادی خرمشهر نتیجه وحدت و یکپارچگی ارتش، سپاه و جهاد سازندگی و بهره گیری از ظرفیت های عظیم نیروهای بسیج در سایه رهبری حکیمانه و قاطعانه حضرت امام خمینی(ره) بود.
قاسمی ادامه داد: سوم خرداد، روز اوج خدا باوری و خلوص امام شهیدان خمینی کبیر (ره) است که فرمود: فتح خرمشهر فتح خاک نیست، فتح ارزشهای اسلامی است. خرمشهر شهر لاله های خونین است و خرمشهر را خدا آزاد کرد.
وی فتح خرمشهررا نشانه عظمت، قدرت و اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی،ایمان، اطاعت وعشق مردم به ولایت فقیه دانستکه باید با استفاده از روش های مختلف این رویداد مهم برای دانش آموزان درمسیر پاسداری و ترویج ارزشهای انقلاب و شهدا بازگو شود.
مدیرکل آموزش و پرورش البرزتصریح کرد: با توجه به وضعیت بیماری کووید ۱۹، برنامه‌های گرامیداشت آزاد سازی خرمشهر درفضای مجازی سازماندهی شده است تا دانش آموزان با فرهنگ ایثارو شهادت درجامعه شناخت بیشتری پیدا کنند.
وی اضافه کرد: پس از رشادت و دلاورمردی های فراوان ارتشیان و سپاهیان درسوم خرداد ۱۳۶۱، خرمشهر، آزاد شد و پرچم پرافتخار ایران برفراز مسجد جامع این شهر به اهتزاز درآمد.شورای عالی انقلاب فرهنگی در تقویم رسمی ایران، سوم خرداد را به عنوان روز "مقاومت، ایثار و پیروزی" نام‌گذاری کرده‌ است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =