سخنگوی فدراسیون پزشکی ورزشی: اگر تمرینات استقلال زودتر شروع شده‌باشد، گزارش می‌دهیم

تهران- ایرنا- سخنگوی فدراسیون پزشکی ورزشی گفت: اگر استقلال زودتر از موعد مقرر تمریناتش را آغاز کرده باشد ما این موضوع را به نهادهای مربوطه گزارش خواهیم داد.

رضا سعیدی سخنگوی فدراسیون پزشکی ورزشی روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا، در خصوص اینکه تیم فوتبال استقلال یک روز قبل از  زمان مقرر تمرینات خود را آغاز کرده، گفت:  ما پروتکل بازگشایی فوتبال را تدوین کردیم و در این دستورالعمل آمده که باشگاه‌ها ارزیابی کامل را و تست PCR  از تمام ارکان تیم انجام دهند و پس از آن تمرینات خود را از سر بگیرند.

وی افزود: جواب تست PCR  که یک آزمایش مولکولی است، به ستاد مبارزه با کرونا در ورزش ارسال می‌شود و طبق جواب و نمره بندی این تست‌ها تصمیم‌گیری لازم در مورد ادامه مسابقات اتخاذ می‌شود. برای مثال طبق بررسی جواب‌ها نحوه تمرینات را به تیم‌ها ابلاغ می‌کنیم. برای مثال اگر جواب تست PCR  پنج نفر از یک تیم از نمره در نظر گرفته شده، بالاتر باشد، شاید اجازه برگزاری تمرین به آن تیم صادر نشود.

سخنگوی فدراسیون پزشکی ورزشی اضافه کرد:‌ نهاد ما یک نهاد توصیه‌ای و مشاوره‌ای است و بیشتر روی این موضوعات نظارت دارد. در مورد تیم استقلال هم باید بگویم که اگر این تیم تمریناتش را از موعد مقرر زودتر آغاز کرده باشد، ما گزارشمان را به سازمان لیگ، وزارت ورزش و جوانان و سایر نهادهای مربوطه ارسال می‌کنیم چرا که ما نقش و وظیفه اجرایی نداریم.

سعیدی در مورد اینکه تا کنون نمونه فوتبالیستی مثبت اعلام شده یا خیر، اضافه کرد: تا الان تست IGG (آنتی بادی) دو بازیکن لیگ برتری مثبت اعلام شده بود. این تست بدان معنی است که آنها در بیش از ۳۰ روز گذشته بیماری کرونا داشتند اما الان نه خودشان مشکلی دارند و نه ناقل ویروس هستند و مشکلی برای حضور در تمرینات تیمشان ندارند.

وی در پایان گفت: در مجموع ما دستورالعمل خود را ارائه کردیم و اگر غیر از آن انجام شود، ما گزارش خواهیم داد. در حال حاضر هم تیم‌ها در حال تحویل دادن تست‌های خود هستند و امیدواریم که مشکلی وجود نداشته باشد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =