۲۵۰ میلیارد تومان برای تکمیل تصفیه‌خانه فاضلاب لرستان نیاز است

خرم‌آباد - ایرنا - مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب لرستان گفت: برای تکمیل پنج تصفیه‌خانه در شهرهای استان، ۲۵۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

حمیدرضا کرموند روز شنبه در گفت و گو ایرنا با بیان اینکه در صورت محقق شدن این امر در بخش فاضلاب جزو استان‌های برتر خواهیم شد اظهار داشت: تصفیه خانه فاضلاب در شهرستان‌های خرم آباد، بروجرد، الیگودرز و پلدختر در حال بهره برداری است.

وی گفت: متاسفانه تصفیه خانه فاضلاب در شهرستان‌های درود، ازنا، الشتر، نورآباد و کوهدشت که بیش از ۲۰ هزار نفر جمعیت دارند تاکنون تکمیل نشده است.

وی ادامه داد: بیش از ۹۵ درصد فاضلاب در شهرستان خرم آباد جمع آوری و تصفیه می‌شود همچنین ۳۵ درصد از شبکه فاضلاب در شهرستان بروجرد اجرایی شده است.

وی افزود: در شهرستان پلدختر وضعیت مطلوب بود اما به دلیل خسارت سیل ۵۰ درصد فاضلاب تصفیه و در شهرستان الیگودرز بیش از ۸۰ درصد شبکه فاضلاب دفع می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب لرستان گفت: یکی از مشکلات عمده در لرستان عدم تمایل مردم به خرید انشعاب فاضلاب می‌باشد.

کرموند اظهار کرد: بیش از ۶۰ میلیارد تومان در بخش فاضلاب شهرستان های لرستان به پیمانکاران بدهکار هستیم.

وی گفت: چنانچه بر اساس اعتبارات اقدام شود باید اکنون پروژه ها تعطیل می شد اما این شرکت با توجه به نیازها تلاش می کند و امیدواریم امسال ۲ طرح تصفیه خانه فاضلاب به بهره برداری برسد.

کرم وند با اشاره به اینکه نیازمند تخصیص اعتبارات هستیم افزود: در این راستا می‌توانیم با همکاری دیگر دستگاه‌ها از ظرفیت سرمایه‌گذاران برای خریداری کردن پساب های فاضلاب و راه اندازی تصفیه خانه ها استفاده کنیم.

وی گفت: متاسفانه در شهرستان کوهدشت شاهد تخلیه فاضلاب خام در بخش کشاورزی هستیم، با توجه به اینکه در شهرستان‌های دورود و بروجرد نیز این موضوع رخ داده لذا ساماندهی وضعیت موجود، همکاری دستگاههای اجرایی را می طلبد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =