۱۱ ایستگاه مترو پایتخت با فعال شدن اوراق مشارکت مترو افتتاح می شود

تهران_ ایرنا_ مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه اعلام کرد: در صورت فعال شدن اوراق مشارکت یک هزار میلیارد تومانی مترو می توانیم امسال ۱۱ ایستگاه جدید در خطوط ۶ و ۷ افتتاح کنیم.

به گزارش روز شنبه شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) ، علی امام با اعلام خبر تلاش برای فعال کردن یک هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت شرکت مترو در سال جاری گفت: شورای اسلامی شهر تهران در سال گذشته یک هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت را تصویب کرد که در صورت فعال شدن آن می توان شاهد سرعت در توسعه و تجهیز مترو بود.

وی با بیان اینکه بودجه سال ۹۹ مترو تهران برابر با ۲ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان است، افزود: با در نظر گرفتن این مبلغ اوراق مشارکت امکان بهره‌برداری از ۱۱ ایستگاه مترو در سال جاری وجود دارد.

مدیرعامل شرکت مترو تاکید کرد:  بدون شک با چالش مالی که شهرداری تهران در سال جاری با آن مواجه است، فعال کردن اوراق مشارکت سال ۹۸ می تواند بسیاری از مشکلات مالی را برطرف کند؛ در این صورت می توانیم شاهد شتابی چشمگیر در افتتاح ایستگاه ها، بستر سازی برای کاهش سرفاصله حرکتی در خطوط به بهره برداری رسیده و حتی تأمین ناوگان باشیم.

وی ادامه داد: ۷ کیلومتر از خط ۶ با ۶ ایستگاه حد فاصل ستاری تا تربیت مدرس و همچنین ایستگاه های  محلاتی، بوستان گفتگو، برج میلاد و میدان قیام در خط ۷ از جمله ایستگاه هایی است که در صورت تامین منابع مالی در صدد بهره برداری از آنها در سال جاری هستیم.
 امام  با اشاره به اینکه ساخت ورودی دوم ایستگاه بعثت و نصب تجهیزات در خط ۶ و ۷ از جمله برنامه های شرکت مترو در سال جاری است، عنوان کرد: از سوی دیگر ساخت و احداث ایستگاه اقدسیه در خط ۳ مترو تهران باقی مانده که در سال جاری  برای ساخت آن برنامه‌ریزی‌هایی صورت گرفته است.
 به گفته وی ساخت پایانه اکباتان و فاز دوم پایانه کلاهدوز از جمله برنامه ریزی های صورت گرفته برای سال جاری توسط شرکت مترو است.

ناوگان مترو تهران و حومه در ۷ خط و ۱۲۷ ایستگاه فعال است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha