ترور مقامات دولتی افغانستان با موتورسیکلت؛ چالش جدید پلیس کابل

کابل - ایرنا - دو مقام پلیس کابل امروز شنبه پس از ترور دو تن از افسران توسط مهاجمان موتورسوار، از سمت خود برکنار شدند.

وزارت کشور افغانستان حدود یک ماه پیش طرحی برای جلوگیری از ترورهای هدفمند و زنجیره‌ای در کابل پایتخت به اجرا گذاشت که براساس آن تردد با موتورسیکلت ممنوع اعلام شد.

وزارت کشور افغانستان اعلام کرده بود که براساس بررسی آن‌ها اکثر ترورها با استفاده از موتورسیکلت انجام می شود و به همین دلیل تردد با این وسیله نقلیه در شهر کابل ممنوع است.

این طرح با مخالفت‌هایی از طرف مردم مواجه شد و شمار زیادی از شهروندان کابل با بیان اینکه با اجرای این طرح نمی توانند به کار و وظایف خود رسیدگی کنند و موتورسیکلت تنها وسیله آنان برای امرار معاش است، از این طرح دولت انتقاد کردند.

وزیر کشور افغانستان دو روز پیش به تمام فرماندهان پلیس در مناطق ۲۲ گانه شهر کابل هشدار داد که اگر پس از این هر تروری در مناطق تحت کنترل آنها با استفاده از موتورسیکلت صورت گیرد، فرماندهان و مسوولان مناطق یاد شده از سمت خود برکنار خواهند شد.

«طارق آرین» سخنگوی وزارت کشور افغانستان امروز شنبه اعلام کرد که مسوول کنترل منطقه ۱۲ و فرمانده پلیس این ناحیه از سمت خود برکنار شدند.

ترورهای زنجیره‌ای کابل پایتخت افغانستان و ربوده شدن افراد برای پول به چالشی بزرگ برای دولت مبدل شده است که تاکنون افراد زیادی با استفاده از این روش کشته و یا ربوده شده اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =