اجرای طرح «دَست یار» برای تامین نان نیازمندان توسط هلال‌احمر

تهران - ایرنا - رییس سازمان داوطلبان جمعیت هلال‌احمر از اجرای طرح «دَست یار» جمع‌آوری کفاره روزه برای تامین نان نیازمندان توسط این جمعیت خبر داد.

محمد نصیری روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود: با توجه به ظرفیتی که در احکام اسلام در زمینه کمک به نیازمندان با پرداخت کفاره روزه ماه مبارک رمضان وجود دارد، هلال‌احمر طرح جمع آوری کفاره روزه را با هماهنگی وزارت رفاه و با هدف تامین نان نیازمندان اجرا می‌کند.

وی در تشریح اجرای طرح «دَست یار» جمع‌آوری کفاره روزه برای کمک به افراد نیازمند افزود: با توجه به تاثیر شیوع کرونا در جهان و در کشور ایران بر تعطیلی برخی مشاغل و کسب و کارها و تحت تاثیر قرار گرفتن معیشت مردم کم برخوردار و حاشیه نشین از تبعات این بیماری و از طرفی با توجه به نظر اغلب مراجع که کفاره روزه باید تبدیل به قوت غالب یا همان نان شده و در اختیار نیازمندان قرار گیرد، هماهنگی لازم با معاونت رفاه اجتماعی وزارت رفاه انجام و زیرساخت لازم فراهم شده تا با جمع آوری کفاره روزه با نیت تبدیل به نان، مبلغ جمع آوری شده برای خرید نان به حساب افراد نیازمند واریز شود.

رییس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر توضیح داد: مبالغ جمع آوری شده براساس اطلاعات سایت refahi.ir به حساب سرپرست خانوارهایی که یارانه دریافت می کنند و در ماه های گذشته کمترین میزان گردش مالی را داشته اند واریز شده و صرفا در دستگاه پوز نانوایی های سراسر کشور قابلیت خرید دارد.

نصیری با اشاره به اینکه این طرح با موافقت نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر و با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری درباره مقابله با اثرات شیوع بیماری کرونا و صرفا در سال جاری برگزار می شود، افزود: با اجرای این طرح، شأن و کرامت فرد نیازمند حفظ شده و موضوع تامین قوت غالب براساس نظر مراجع نیز رعایت می شود.

وی ادامه داد: افرادی که تمایل دارند در این طرح مشارکت کنند می توانند مبالغ خود را به شماره کارت ۶۱۰۴۳۳۷۹۹۹۹۹۹۹۹۶ واریز کرده و یا از طریق کد دستوری #۱۱۲* اقدام کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =