امام جمعه یزد: درس فتح خرمشهر ایستادگی در برابر دشمن است

یزد- ایرنا- نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یزد گفت: درس بزرگ فتح خرمشهر در علمیات بیت‌المقدس، ایستادگی در برابر دشمنان و تکیه به قدرت الهی و امدادهای غیبی است.

آیت‌الله محمد رضا ناصری روز شنبه در آیین بزرگداشت آزادسازی خرمشهر با گرامیداشت خاطره شهیدان افزود: در این روز ماندگار رزمندگان اسلام با قدرت و ولایتمداری بر دشمنان قسم خورده پیروز شدند و نامشان در تاریخ ماندگار شد.

وی ادامه داد: راز و رمز عزت ملت ایران این است که همچنان با پیروی از روحیه و آرمان شهیدان دفاع مقدس و فتح خرمشهر با قدرت و عزت تا پایان تحقق اهداف مقدس خود در برابر توطئه‌های استکبار جهانی ایستادگی کند.

امام جمعه یزد تصریح کرد:توطئه فرهنگی و اقتصادی در کنار جنگ روانی و تبلیغاتی دشمنان با الگوگیری از شهیدان و رزمندگان اسلام خنثی می‌شود و باید فرهنگ ایستادگی همواره در بین مردم به خصوص جوانان گسترش یابد .

ناصری یزدی گفت: ولایتمداری مردم و دشمن‌شناسی در ادامه انقلاب اسلامی موضوع مهمی است که نباید هیچگاه در بین مردم و جوانان فراموش شود که راه موفقیت همان راه ولایت‌فقیه و تداوم مسیر شهیدان عزیز است .

در این روز شهر مقاوم خرمشهر که پس از ۳۵ روز پایداری و مقاومت در ۴ آبان ۱۳۵۹ به اشغال دشمن در آمده بود، پس از ۵۷۸ روز (۱۹ ماه)، بار دیگر به همت رزمندگان اسلام فتح شد و پرچم اسلام بر فراز مسجد جامع و پل تخریب شده خرمشهر به اهتزاز در آمد.

استان یزد با یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت سه هزار و ۵۰۰ شهید تقدیم انقلاب‌اسلامی کرده است

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =