فرماندهان ارتش‌های ایندو-پاسیفیک برای مقابله با کرونا نشست آنلاین برگزار کردند

تهران - ایرنا - رئیسان و فرماندهان ارتش‌های منطقه ایندو-پاسیفیک در یک نشست آنلاین برای مقابله با شیوع ویروس کرونا، تجربیات ماههای اخیر خود را در زمینه کنترل بیماری کووید-۱۹ به تبادل گذاشتند.

به گزارش خبرگزاری اوآنا، ژنرال "آپیرات کانگسومپونگ" (Apirat Kongsompong) فرمانده کل ارتش تایلند اعلام کرد که "کنفرانس نیروی زمینی ایندو-پاسیفیک" روزهای ۲۰ تا ۲۲ ماه مه (۳۱ اردیبهشت تا دوم خرداد) و برای اولین بار به صورت مجازی و آنلاین برگزار شد. 

فرماندهان ارتش‌های ۲۵ کشور شامل آمریکا، استرالیا، کانادا، هند و ژاپن در این نشست حضور داشتند و به بحث درباره تجربیات و همکاری در زمینه کنترل کووید-۱۹ پرداختند و آمریکا به همین مناسبت از کشور تایلند برای تدابیر کنترل بیماری در این کشور در جریان رزمایش "کبرا گلد ۲۰۲۰" تقدیر کرد. 

ژنرال آپیرات گفت: شرکت کنندگان در این نشست مجازی از تایلند به علت تدابیر و اقدامات منظم اعمال شده در جریان این رزمایش تقدیر کردند و فرمانده ارتش آمریکا نیز تاکید کرد که ارتش تایلند در زمینه فاصله گذاری و آزمایش کردن افراد بسیار خوب عمل کرد. 

وی افزود: این کنفرانس برای تبادل تجربیات بسیار سودمند است و شرکت کنندگان موافقت کردند که رزمایش‌های مشترک ارتش‌های دوست ادامه یابد. 

"کنفرانس نیروی زمینی ایندو- پاسیفیک" جایگزین سمپوزیوم و نمایشگاه سالانه LANPAC شد که از سال ۲۰۱۳ تا کنون هشت بار سازماندهی و برگزار شده بود. انجمن ارتش ایالات متحده (AUSA) برای ایجاد توازن در منطقه از این کنفرانس میزبانی کرد. کنفرانس اخیر همچنین تدابیر موفق کره جنوبی در کنترل کووید-۱۹ را مورد بررسی قرار گرفت. 

پایگاه خبری تایوان نیوز هم روز شنبه گزارش داد که نماینده ارتش تایوان نیز در ویدئوکنفرانس ایندو-پاسیفیک حضور داشته است. ارتش کره جنوبی در صفحه فیسبوک خود افشا کرد که سرلشکر "هسیه چانگ – بائو" مدیر بخش امور پزشکی ارتش تایوان در این کنفرانس شرکت کرده است. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha