شکار غیرمجاز ۳۴۳ گونه جانوری طی یک‌ماه در قزوین

قزوین - ایرنا - ۳۴۳ گونه جانوری شامل پرندگان و پستانداران اردیبشهت ماه سال جاری در استان قزوین به صورت غیرمجاز شکار شدند.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان قزوین روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت:  ۳۲۰ شکار غیر مجاز پرندگان و ۱۵ مورد شکار غیر مجاز پستانداران تنها بخشی از تخلفات در حوزه شکار گونه‌های جانوری استان قزوین در اردیبهشت ماه سال جاری است.

مهدی طاهری افزود: هفت مورد نگهداری و خرید و فروش حیات وحش زنده و غیر زنده و همچنین برخورد با موارد شروع به شکار از دیگر تخلفاتی است که در حوزه محیط زیست استان قزوین اتفاق افتاد.

وی با بیان اینکه ۱۹ پرونده تخلف محیط زیستی در همین مدت تشکیل شده است، گفت: علاوه بر شکار حیوانات، تخلفات دیگری نظیر آلودگی و تخریب محیط زیست از عمده مواردی بود که باعث شد تا ۱۹ متخلف زیست محیطی به مراجع قضایی معرفی شوند.

به گفته طاهری در یک ماه گذشته ۲ قبضه سلاح غیر مجاز، یک قبضه سلاح مجاز و ۱۲ فقره ادوات و وسایل شکار از سوی محیط‌بانان کشف شده و به مراجع امنیتی ارسال شده است.

این مسؤول به شناسایی و رسیدگی به تخلفات زیست محیطی اشاره کرد و گفت:  ۴۹ فقره اخطاریه با موضوعات مختلف زیست محیطی، چرای غیرمجاز و تخلیه پسماند صنعتی از سوی کارخانجات صادر شده و در مرحله رسیدگی قرار دارد.

فرمانده یگان حفاظت خاطرنشان کرد: متاسفانه تخلفات شکار و صید نسبت به اردیبهشت سال ۹۸ و سال‌های گذشته با افزایش چند برابری روبه رو بوده که باید برای این موضوع چاره‌اندیشی کرد.

استان قزوین دارای سه منطقه حفاظت شده در باشگل تاکستان، طارم سفلی و منطقه الموت و چهار منطقه شکار و تیراندازی ممنوع در الموت شرقی و غربی، شهرستان آوج و دشت الله آباد در شهرستان آبیک است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =