آزادسازی خرمشهر دست بالای الهی بر هیبت پوشالی دشمنان بود

زنجان - ایرنا - مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان گفت: حماسه آزادسازی خرمشهر دست بالای پروردگار بر هیبت پوشالی دشمنان اسلام بود.

 حجت الاسلام سعید احمدی مدیکل تبلیغات اسلامی استان زنجان روز شنبه در جمع خبرنگاران افزود: حماسه سوم خرداد یک رویداد عظیم و به یاد ماندنی است و نقطه عطفی در تاریخ ایران به شمار می آید.
وی ادامه داد: نبرد بزرگ، سرنوشت‌ساز و غرورآفرین بیت ‌المقدس که برای رها سازی خرمشهر از سلطه‌ نیروهای مهاجم عراقی انجام شد، از دهم اردیبهشت ماه تا چهارم خردادماه ۱۳۶۰ به طول انجامید که این نبرد حماسی علاوه بر پایان بخشیدن به ۱۹ ماه اشغال بخشی از حساس‌ترین مناطق خوزستان و آزادسازی خرمشهر، ضربه‌ای سهمگین و کمرشکن به توان رزمی و جنگ طلبی‌های دشمن مهاجم وارد کرد.
حجت الاسلام احمدی اظهار داشت: آزادی خرمشهر نتیجه وحدت و یکپارچگی نیروهای مسلح کشور و بهره‌گیری از ظرفیت‌ها بود که باعث شد تمامی معادلات، باورها و ذهنیت‌هایی را که در مورد توانایی و قابلیت‌های نظام جمهوری اسلامی وجود داشت تغییر داد و با نصرت الهی و با صلابت و از خود گذشتگی رزمندگان رشید اسلام، به منصه ظهور رسید.
حجت الاسلام احمدی گفت: حضور  فرماندهان، رزمندگان و مردمی شجاع و همیشه در صحنه  بیانگر پیروی و فرمانبرداری آنان از امام شهیدان، خمینی کبیر (ره) است و امروز نیز شاهد تدوام راه شهیدان در تبعیت از رهبر معظم انقلاب هستیم. 

خرمشهر پس از ۳۵ روز پایداری و مقاومت در چهارم آبان ۱۳۵۹ به اشغال دشمن در آمده بود، پس از ۵۷۸ روز (۱۹ ماه)، بار دیگر به همت رزمندگان اسلام فتح شد و پرچم اسلام بر فراز مسجد جامع و پل تخریب شده خرمشهر به اهتزاز در آمد و سوم خرداد آزاد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =