رفسنجان میزبان جشنواره ملی عکس "از چشم دختران ببینیم" شد

کرمان - ایرنا - شهردار رفسنجان از برگزاری جشنواره ملی عکس "از چشم دختران ببینیم " در آستانه میلاد با سعادت حضرت معصومه (س) خبر داد.

 محمدرضا عظیمی زاده روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: اجرای برنامه های فرهنگی و اجتماعی یکی از فعالیت ها و خدماتی است که شهرداری به مردم ارائه می دهد.

وی تصریح کرد: جشنواره ها و رویدادهای فرهنگی و هنری می تواند نقش مهمی در مشارکت و همراهی شهروندان داشته باشد.

عظیمی زاده اظهار داشت: نخستین جشنواره عکس "از چشم دختران ببینینم" سال گذشته به صورت شهرستانی در رفسنجان برگزار شد و دومین دوره این جشنواره امسال در سطح ملی قرار است در آستانه میلاد حضرت معصومه (س) برگزار شود.

عظیمی زاده عنوان کرد: برگزاری رویدادهای فرهنگی و هنری منجر به استعدادیابی های جدید و نو خواهد شد.

" کرونا و قرنطینگی از نگاه بانوان "

رئیس اداره فرهنگی اجتماعی شهرداری رفسنجان نیز با اشاره به برگزاری دومین جشنواره ملی عکس " از چشم دختران ببینیم "، از افزودن بخش ویژه "کرونا و قرنطینگی از نگاه بانوان" در این دوره از جشنواره خبر داد و گفت: این جشنواره به منظور ارج نهادن به مقام زن و با هدف همدلی و همراهی دختران و بانوان ایران زمین اجرا می شود و دختران و بانوان سراسر کشور می توانند در این جشنواره شرکت کنند و آثار خود را با موضوع کرونا و قرنطینگی به دبیرخانه این جشنواره ارسال کنند.

محمد رفیعی بیان کرد: با توجه به اینکه کرونا بسیاری از خانواده و مردم را تحت تأثیر قرار داده است، بر آن شدیم تا در دومین دوره برگزاری جشنواره بخش ویژه ای را به این موضوع اختصاص دهیم.

رئیس اداره فرهنگی اجتماعی شهرداری رفسنجان گفت: مدیریت شهری برای توسعه و زیرساخت های فرهنگی قصد دارد هنرمندان و شخصیت های فاخر فرهنگی و اجتماعی را شناسایی و با بکارگیری نظرات آن ها در راستای نیل به اهداف متعالی گام بردارد.

رفیعی اظهار داشت: سال گذشته با برگزاری نخستین جشنواره عکس "از چشم دختران ببینیم" ۱۰۰ شرکت کننده ۷۰۰ اثر به دبیرخانه ارسال کردند که از این تعداد ۳۵ اثر به نمایش گذاشته شد.

۲۵ خرداد آخرین مهلت ارسال آثار به جشنواره " از چشم دختران ببینیم "

بهناز شریفی دبیر جشنواره ملی عکس " از چشم دختران ببینینم " نیز گفت: فرهنگسرای رسانه دومین جشنواره و نمایشگاه عکس را به مناسبت میلاد فرخنده حضرت معصومه (س)  و روز دختران با هدف تکریم و پاسداشت منزلت بانوان و دختران، شناسایی استعدادهای عکاسی و به تصویر کشیدن حضور و نقش زنان در جامعه برگزار می کند.

وی از برگزاری جشنواره در ۲ بخش موبایلی و دوربینی خبر داد و افزود: امسال بخش ویژه ای نیز با عنوان " کرونا و قرنطینگی از نگاه بانوان " به این جشنواره اضافه شده است.

شریفی نقش زن در شهر، زن از نگاه جامعه، دغدغه های دخترانه، دختران و امید به زندگی را از محورهای این جشنواره برشمرد و تصریح کرد: حضور در جشنواره فقط برای بانوان علاقمند آزاد است و محدودیت سنی برای شرکت کنندگان وجود ندارد.

وی ادامه داد: هر عکاس مجاز است در هر بخش حداکثر پنج اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال کند ضمن اینکه هر شرکت کننده می تواند در هر ۲ بخش موبایلی و دوربینی ثبت نام و اثر خود را ارسال کند.

شریفی با اشاره به اینکه عکاسانی که آثارشان برای حضور در نمایشگاه انتخاب می شود، موظف هستند فایل اصلی عکس را از طریق ایمیل  rafsanjanmedia@gmail.com  برای دبیرخانه ارسال کنند؛ خاطرنشان کرد: متقاضیان شرکت در این جشنواره برای ارتباط با دبیرخانه و ارسال آثار می توانند از طریق ایمیلrafsanjanmedia@gmail.com   یا نشانی rafsanjanmedia @ در شبکه های اجتماعی یا شماره تماس ۳۴۲۰۸۳۶۳ - ۰۳۴ همه روزه (به جز روزهای تعطیل) از ساعت ۹ تا ۱۲ اقدام کنند.

 شریفی آخرین مهلت ارسال عکس ها را ۲۵ خرداد امسال و داوری آن ها را ۳۰ و ۳۱ خرداد عنوان کرد و گفت:  سوم تا ششم تیرماه هم مصادف با میلاد حضرت معصومه (س) و روز دختران نمایشگاه آثار در فضای مجازی به آدرس   @rafsanjanmedia برپا می شود.

این جشنواره به همت مدیریت فرهنگی اجتماعی و فرهنگسرای رسانه شهرداری از اول خرداد تا ششم تیر ماه برگزار می شود و شهرداری و شورای اسلامی شهر رفسنجان، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهر رفسنجان و انجمن سینمای جوانان رفسنجان حامیان و برگزار کنندگان این جشنواره هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =