دادستان هشترود: کوچ عشایر به مراتع باید طبق پروانه و مجوز باشد

مراغه - ایرنا - دادستان هشترود با بیان اینکه کوچ عشایر باید طبق پروانه بهره‌برداری و مجوز صادره صورت گیرد، گفت: عشایر دارای پروانه، می‌توانند در موعد مقرر به مرتع مشخص شده از سوی منابع طبیعی کوچ کرده و نسبت به چرای احشام خود اقدام کنند.

شاهرخ اسداللهی روز شنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه ورود غیرقانونی به مراتع آسیب جدی می زند افزود: در موضوع ورود غیرقانونی ایلات و عشایر شهرستان‌های میاندوآب، بناب و ملکان به مراتع هشترود تاکنون ۷۰ مورد پرونده تشکیل شده است.

وی اضافه کرد: در این راستا با افراد و مسوولانی که با تغییر کاربری، اراضی را در اختیار عشایر قرار می دهند و نسبت به تخریب منابع طبیعی بی تفاوت هستند نیز برخورد خواهد شد.

وی از اعمال جرایم سنگین مالی برای ایلات و عشایر متخلف در این زمینه خبر داد.

فرمانده نیروی انتظامی هشترود نیز با اشاره به گستردگی منطقه و کمبود نیروهای یگان حفاظت اداره منابع طبیعی شهرستان افزود: نیروی انتظامی در کنار سایر وظایف خود، در حفاظت از منابع طبیعی نیز ورود کرده و عشایر متخلف را بعد از تشکیل پرونده به مرجع قضایی معرفی می‌کند.

سرهنگ کلام الله ابراهیمی خاطرنشان کرد: تشکیل حدود ۷۰ پرونده در ۲  ماه اخیر و معرفی ۵۰ نفر از عشایر متخلف در این راستا به مجموعه قضایی هشترود، نشان از جدیت پلیس در حفاطت از منابع طبیعی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =