کارگران فصلی کاشان زیر پوشش کمک‌های مومنانه قرار گرفتند

کاشان- ایرنا- جمعی از کارگران فصلی کاشان در قالب کمک‌های مومنانه از بسته‌های معیشتی حمایتی برخوردار شدند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج کاشان روز شنبه در این زمینه گفت: ۱۱۰ بسته غذایی رایگان در آستانه فرا رسیدن عید سعید فطر از محل هدیه‌های رهبر فرزانه انقلاب در قالب رزمایش کمک مومنانه بین کارگران فصلی مستقر در میدان‌های شهید زجاجی، زارع مجرد و جهاد توزیع شد.

سرهنگ کریم اکبری ارزش هر بسته غذایی را ۲ میلیون ریال عنوان کرد و افزود: این افراد به منظور انجام کار به مکانی انتقال یافتند و بسته‌های غذایی از سوی قرارگاه‌های جهادی و خدمات اجتماعی به آنها تقدیم شد.

به گفته وی، این بسته‌های غذایی شامل یک کیسه ۱۰ کیلوگرمی برنج، ۲ کیلوگرم گوشت قرمز، چهار کیلوگرم گوشت مرغ، ۲ بطری روغن، ۲ بسته ماکارونی، ۲ بسته سویا و یک کارتن خرما است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج کاشان یادآور شد: کارگران فصلی از جمله گروه‌هایی بودند که در پیدایش ویروس کرونا بیشترین آسیب را دیدند.

وی با اشاره به تامین بسته‌های غذایی نیازمندان و آسیب‌دیدگان از بیماری کرونا در شهرستان کاشان با اولویت افراد خارج از شمول نهادهای حمایتی بیان کرد: ۱۲ هزار نیازمند بر این اساس در سامانه مهر کریمانه نام‌نویسی و بسته‌های غذایی آنها تامین شد.

اکبری اضافه کرد: تا کنون ۲۳ هزار بسته غذایی در راستای اجرای رزمایش کمک مومنانه بین خانواده‌های کم‌بضاعت، بی‌بضاعت و آسیب‌دیده از شیوع ویروس کرونا توزیع شده است.

ویروس کرونا ۲۰۱۹ (COVID-۱۹) که نخستین‌بار در ووهان چین شناسایی شد، در نهایت به بیشتر کشورها از جمله ایران سرایت کرد و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشت تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

بر این اساس رزمایش "مواسات" همدلی و کمک‌ مومنانه پس از سخنرانی نیمه شعبان رهبر انقلاب با هدف یاری رساندن به افراد کم‌برخوردار و آسیب‌دیده از شرایط اقتصادی پس از شیوع ویروس کرونا در تمامی استان‌ها از جمله اصفهان انجام می‌شود.

شهرستان کاشان با جمعیت بیش از ۳۶۸ هزار نفر در فاصله نزدیک به ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان واقع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =