فاز دوم تقاطع غیرهمسطح آذربایجان در ارومیه افتتاح شد

ارومیه- ایرنا- فاز دوم تقاطع غیرهمسطح آذربایجان شامل روگذر مسیر والفجر به ابتدای جاده سنتو امروز، شنبه در آستانه عید سعید فطر با حضور نماینده ولی فقیه در استان و استاندار آذربایجان غربی به بهره برداری رسید.

شهردار ارومیه روز شنبه در این آیین با ارائه گزارشی از روند اجرای این پروژه اظهار کرد: مسیر یک‌طرفه ورودی شهر ارومیه از سمت مهاباد طی حدود ۲ سال گذشته به بهره‌برداری رسیده و در حال حاضر از آن استفاده می‌شود که با راه اندازی مسیر برگشت از خیابان والفجر به سمت مهاباد نیز بخش قابل توجهی از درخواست شهروندان اجرایی شد.

محمد حضرت پور بیان کرد: مهمترین و پرترافیک‌ترین مسیر در تقاطع غیرهمسطح آذربایجان به مسیر والفجر - جاده مهاباد اختصاص دارد که اتمام تقاطع غیرهمسطح در این مسیر به کاهش قابل توجه ترافیک منجر می شود.

وی اظهار کرد: تقاطع غیرهمسطح آذربایجان که یکی از بزرگترین طرح های عمرانی شمال غرب کشور به شمار می‌رود، دارای پنج پل روگذر و ۲ پل زیرگذر است که در صورت اتمام کامل آن، شاهد روان شدن ترافیک در مسیر ورودی شهر ارومیه از مسیر مهاباد و اشنویه خواهیم بود.

به گزارش ایرنا، تقاطع غیرهمسطح آذربایجان در مسیر کمربندی ارومیه، ورودی ارومیه از سمت مهاباد و اشنویه، خیابان والفجر احداث می شود که موجب کاهش ترافیک در این منطقه از شهر می شود.

این تقاطع همچنین آخرین تقاطع غیرهمسطح بر روی کمربندی میانی شهر ارومیه است.

این کمربند دارای ۱۵ تقاطع غیرهمسطح و ۲۲ کیلومتر طول است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =