مهم‌ترین رویدادهای خبری اصفهان در هفته‌ای که گذشت

اصفهان- ایرنا- شماری از پرستاران اصفهانی رسیدگی به مطالبات خود را خواستار شدند، نماز عید فطر در مساجد اصفهان برگزار می‌شود و ۸۰.۶ درصد مساحت استان اصفهان درگیر خشکسالی است  از مهم‌ترین رویدادهای خبری اصفهان در هفته گذشته بود.

سینماداران اصفهانی از وام ۱۰ میلیون تومانی استقبال نکردند

مسوول امور سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان گفت: سینماداران این استان از وام ۱۰ میلیون تومانی پیش‌بینی شده برای جبران ضرر و زیان بیماری کرونا استقبال نکردند.

رضا دهقانی اظهار داشت: از زمان شیوع بیماری کرونا در اصفهان همه سینماهای استان اصفهان تعطیل شد و این راستا سازمان سینمایی یک وام ۱۰ میلیون تومانی برای هر باب سالن برای سینما داران در نظر گرفت که در اصفهان استقبال چندانی از این وام نشد.

وی با اشاره به اینکه سازمان سینمایی پیشنهادهایی را برای بازگشایی سینماها با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به ستاد ملی مقابله با کرونا داده است، افزود: اگر این پیشنهادها مورد قبول واقع شود از عید فطر سینماها بازگشایی می‌شود.

سند راهبردی آمایش اصفهان با تاکید بر حفظ محیط زیست تدوین شد

سرپرست معاونت برنامه‌ریزی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی اصفهان گفت: سند راهبردی آمایش استان با تاکید بر حفظ محیط زیست و بهره‌برداری از منابع و توجه به هنر، علم و فناوری، توسعه گردشگری و اقتصاد دانش‌بنیان تدوین شده و در انتظار تصویب نهایی در شورای عالی آمایش است.

مسعود صفاری‌پور افزود: زیرساخت‌های حمل و نقل، مدیریت صحیح منابع و مصارف آب و بهبود فضای کسب و کار نیز از دیگر موارد مورد تاکید در سند راهبردی آمایش استان است.

وی با بیان اینکه این سند آمایش با هدف توزیع مناسب امکانات و فعالیت‌ها در پهنه سرزمین و استفاده کارآمد از ظرفیت مناطق با توجه به فعالیت‌ها و مزیت‌ها تدوین شد، اظهارداشت: کار مطالعاتی این سند در ابتدای دهه ۹۰ با توجه به بیانیه چشم‌انداز توسعه استان آغاز شد و پس از ارایه و تصویب ۲۳ گزارش درباره آن در شورای برنامه‌ریزی، گزارش نهایی آن در اسفند سال ۹۳ تصویب شد.

نماز عید فطر در مساجد اصفهان برگزار می‌شود

استاندار اصفهان گفت: براساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا نماز عید سعید فطر در مساجد محله‌های این استان با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود.

عباس رضایی در حاشیه برگزاری ستاد ملی مقابله با کرونا از طریق ویدئو کنفرانس در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری راهپیمایی روز قدس افزود: قدس روز هماهنگی و نوع دوستی ما با مردم مظلوم فلسطین است از این رو روز قدس در شهرهایی که وضعیت سفید دارند(در حدود ۲۱۸ شهرستان کشور) همزمان با برگزاری نمازجمعه و قرائت قطعنامه برگزار می‌شود.

استاندار اصفهان بیان کرد: از رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان درخواست کردم تا شهرستان‌های سفید استان را به صورت روزانه اعلام کنند تا در این شهرها مراسم روز قدس بدون راهپیمایی برگزار گردد.

تعرفه واردات مواد اولیه به اصفهان نیاز به اصلاح دارد

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت اصفهان گفت: بیشتر واحدهای تولیدی این استان روی تعرفه واردات مواد اولیه اعتراض دارند و  انجمن صادرکنندگان و واردکنندگان باید برای اصلاح این تعرفه‌ها اقدام کند.

ایرج موفق اظهار داشت: مسیر تولید و اشتغال نیاز به تصمیمات پایدار دارد، ‌سرمایه گذاران نیازمند امنیت در افق بلندمدت هستند؛ تصمیمات مقطعی گرچه گریزناپذیرند اما ممکن است اثرات مقطعی خود را خنثی کنند زیرا امینت سرمایه‌گذاری را دچار مخاطره می‌کنند.

وی تاکید کرد: تغییر ناگهانی تعرفه‌ها، صنایع را با مسائل و مشکلات متعددی مواجه می‌کند و بدین جهت انجمن صادرکنندگان استان باید اصلاح تعرفه‌ها را ابتدا از چند کالا شروع کند و نظام تعرفه‌ای را در مورد کالاهایی که استان اصفهان در زمینه آنها حرف های بیشتری برای گفتن دارد و از ظرفیت بالاتری برخوردار است، بازنگری کند.

۸۰.۶ درصد مساحت استان اصفهان درگیر خشکسالی است

مدیرکل هواشناسی اصفهان گفت:۸۰.۶ درصد از مساحت این استان درگیر خشکسالی است و بقیه شرایط عادی یا ترسالی متوسط دارد.

حمیدرضا خورشیدی با بیان اینکه درجه‌های خفیف تا بسیار شدید خشکسالی دراز مدت، بسیاری از مناطق استان را فراگرفته است، اظهارداشت: از مجموع مقدار مساحت درگیر خشکسالی، ۱۴.۵ درصد خفیف، ۲۰.۳ درصد متوسط، ۲۱.۴ درصد شدید و ۲۴.۴ درصد بسیار شدید مواجه است.

وی ادامه داد: مجموع خشکسالی در فریدونشهر ۴۰.۵ درصد است که نسبت به سایر شهرستانهای استان کمتر است اما مجموع خشکسالی در شهرستانهای خمینی شهر، خوانسار و فلاورجان  صد در صد است.

دامپزشکی اصفهان از احتمال شیوع بیماری تب کریمه کنگو هشدار داد

معاون سلامت اداره کل دامپزشکی اصفهان باتوجه به فرا رسیدن فصل گرما و فعالیت کنه‌ها در باره احتمال شیوع تب کریمه کنگو در استان هشدار داد.

محمد کشتکار اظهارداشت: از یکسال پیش تاکنون هیچ موردی از بروز این بیماری در استان مشاهده و گزارش نشده است اما این فصل امکان بروز آن وجود دارد به همین دلیل باید مراقبت‌ها و اقدام‌های پیشگیرانه لازم انجام شود.

وی ادامه داد: بیماری تب کریمه کنگو نوعی بیماری ویروسی است که از طریق گزش دام توسط نوعی کنه بروز می‌کند و تاکنون در استان شیوع بیماری تب کریمه کنگو گزارش نشده است.

ذخیره سد زاینده‌رود به ۶۱۹ میلیون متر مکعب رسید

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان، میزان ذخیره کنونی سد زاینده‌رود در آخرین روز اردیبهشت را ۶۱۹ میلیون متر مکعب اعلام کرد.

حسن ساسانی اظهارداشت: مقدار آب ذخیره شده کنونی در مقایسه با سال قبل حدود ۸۰ میلیون متر مکعب کمتر است، لذا برای جلوگیری از احتمال مشکلات کم‌آبی، مصرف بهینه در ماه‌های گرم پیش رو بطور جدی توصیه می‌شود.

وی ورودی فعلی به سد را ۱۰۴ و خروجی از آن را ۹۸ متر مکعب بر ثانیه اعلام کرد و افزود: تخصیص آب کشاورزی در آخرین نوبت آبیاری کشت بهاره تا اواسط خرداد ادامه خواهد داشت.

تسریع در راه‌اندازی پنجره واحد سرمایه‌گذاری استان اصفهان ضروریست

استاندار اصفهان گفت: راه‌اندازی پنجره واحد برای حلب سرمایه‌گذاری ضروری است و این کار در استان تسریع می‌شود.

عباس رضایی در حاشیه جلسه ستاد راهبردی و مدیریت اقتصاد مقاومتی با اشاره به دیدار اخیر رهبر معظم انقلاب با نمایندگان واحدهای تولیدی و تاکید بر راه‌اندازی پنجره واحد سرمایه‌گذاری افزود: پنجره واحد سرمایه‌گذاری به منظور جلب سرمایه، جلوگیری از اتلاف وقت، شتاب در ارائه مجوزها تا جلسه آینده ستاد راهبردی و مدیریت اقتصاد مقاومتی آماده خواهد شد.

پنجره واحد سرمایه‌گذاری، سامانه‌ای است که امکان گردش استعلام‌های دستگاه‌های مرتبط با فرآیند صدور مجوز سرمایه گذاری را بصورت الکترونیکی فراهم می‌کند.

شماری از پرستاران اصفهانی رسیدگی به مطالبات خود را خواستار شدند

شماری از پرستاران استان اصفهان روز پنجشنبه با حضور در مقابل دادگستری اصفهان رسیدگی به مطالبات صنفی خود را خواستار شدند.

این عده در گفت و گو با ایرنا علت مطالبه‌گری خود را اجرا نشدن قانون مشاغل سخت و زیان‌آور و تبدیل وضعیت نشدن نیروهای شرکتی و قراردادی برشمردند.

آنها اجرای کامل خدمات پرستاری براساس برنامه ششم توسعه و ارتقای بهره‌وری و برطرف کردن تبعیض در اختلاف پرداخت کارانه در رده‌های درمانی را از دیگر مطالبات خود ذکر کردند.

اجرای طرح‌های نوین آبیاری از اولویت‌های سازمان جهاد کشاورزی اصفهان است

رییس سازمان جهاد کشاورزی اصفهان گفت: اجرای طرح‌ها و روش‌های نوین آبیاری به‌عنوان نیازی اساسی در منطقه خشک و نیمه‌خشک مرکز کشور، از اولویت‌های سازمان جهاد کشاورزی اصفهان است.

مهرداد مرادمند در جریان بازدید از خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا) استان اصفهان به مناسبت "هفته ارتباطات و روابط عمومی" افزود: بهره‌وری در مصرف آب و افزایش راندمان از مزایای اجرای چنین طرح‌هایی به شمار می‌رود و با توجه به کاهش بارندگی‌ها و کم شدن منابع آب بویژه در مناطق مرکزی ایران و استان اصفهان، بی شک اهمیت چنین طرح‌هایی بیش از گذشته شده است.

وی ادامه داد: طرح‌ها و روش‌های نوین آبیاری که نقش بسزایی در مصرف بهینه آب دارد تاکنون در سطح ۱۲۳ هزار هکتار معادل نیمی از سطح کشت فعلی استان اجرا شده است و به‌دنبال افزایش این سطح خواهیم بود.

رییس پلیس راه اصفهان: شهروندان از سفرهای غیرضروری بپرهیزند

رییس پلیس راه اصفهان گفت: مردم این استان در تعطیلات پیش رو از سفرهای غیرضروری و مسافرت‌های تفریحی چشم‌پوشی کنند زیرا با شلوغی جاده‌ها و شهرها احتمال بروز موج دیگری از شیوع کرونا محتمل است.

سرهنگ حسین پورقیصری افزود: توصیه‌های پلیس راه استان مبتنی بر تاکیدات مسئولان پزشکی و درمانی کشور و استان، مبنی بر کاهش حداکثری سفرها در تعطیلات عید فطر پیش رو برای جلوگیری از ابتلای هرچه بیشتر هموطنان به بیماری کووید-۱۹ است.

وی ادامه داد: بر همین اساس از هم استانی‌ها تقاضا داریم از سفر حتی به  شهرهای با وضعیت سفید بپرهیزند، زیرا شلوغی و ازدحام در چنین شهرهایی سبب آغاز دوباره شیوع ویروس خواهد بود و حضور در مناطق با وضعیت زرد یا قرمز هم خطر ابتلا برای خود مسافران را در پی خواهد داشت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =