۶۷۰ میلیارد ریال بدهی بیمه سلامت به مراکز درمانی سمنان پرداخت شد

سمنان- ایرنا- مدیر کل بیمه سلامت استان سمنان گفت: ۶۷۰ میلیارد ریال از مطالبه‌ موسسه‌های درمانی و تشخیصی استان، طرف قرارداد با بیمه سلامت، بابت هزینه ارائه خدمات درمانی مربوط به سال ۹۸ پرداخت شد.

رضا ممتحن روز شنبه در گفت و گو با ایرنا، ابراز داشت: براساس آمارهای جمع‌بندی شده سال گذشته بیش از یک هزار میلیارد ریال در بخش درمانی هزینه شد که نسبت به سال ۹۷ هزینه‌های درمانی افزایش ۶.۶ درصدی داشت.
وی یادآور شد: تمام بدهی و مطالبه‌های موسسه‌ها و مراکز درمانی طرف قرارداد با بیمه سلامت مربوط به سال ۹۷ تسویه شد.
وی تصریح کرد: بیمه سلامت با موسسه های درمانی و تشخیصی مانند داروخانه ها، آزمایشگاه ها، درمانگاه ها، مرکزهای پرتوپزشکی، توانبخشی، مرکز بهداشت و مراکز ترک اعتیاد، به منظور ارائه خدمات مطلوب به بیمه‌شدگان قرارداد منعقد کرده است.
ممتحن ادامه داد: مطالبه‌های تمام پزشکانی که در طرح نسخه نویسی الکترونیکی شرکت کردند و تمام نسخه‌های خود را به صورت الکترونیکی ارسال کردند تا پایان فروردین ۹۹ پرداخت شد.
وی خاطرنشان کرد: بیمه سلامت استان سمنان با ۳۱۷ موسسه درمانی و تشخیصی و ۴۲ مرکز بهداشتی روستایی برای ارائه خدمات مطلوب به بیمه شدگان قرارداد دارد و بر این اساس بیمه سلامت با ۴۷ پزشک عمومی، ۷۶ پزشک متخصص، ۱۵ پزشک فوق تخصص، ۱۶ دندانپزشک در استان سمنان طرف قرارداد است و بیمه شدگان با مراجعه به این پزشکان نیاز به پرداخت تعرفه آزاد ندارند.
مدیرکل بیمه سلامت استان سمنان گفت: ارایه خدمات مطلوب به بیمه‌شدگان در اولویت این اداره کل قرار دارد و برای تحقق این راهبرد از هیچ کوششی دریغ نمی‌شود.
از جمعیت بیش از ۷۰۲ هزار نفری استان سمنان بیش از ۲۱۰ هزار نفر زیر چتر بیمه سلامت هستند و از خدمات درمانی بیمه سلامت استفاده می کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =