مرز پرویزخان روز عید فطر تعطیل است

قصرشیرین- ایرنا- فرماندار قصرشیرین گفت: پیرو اعلام طرف عراقی مرز رسمی پرویزخان در این شهرستان برای انجام مبادلات تجاری فردا ( یکشنبه چهارم خرداد) مصادف با اولین روز از تعطیلات عیدسعید فطر تعطیل است.

مرادعلی تاتار روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به اعلام اقلیم کردستان عراق و تعطیلی مرز رسمی پرویزخان در روز عید سعید فطر، فردا یکشنبه چهارم خرداد مصادف با اول ماه شوال صادرات از این مرز رسمی  انجام نمی شود.

وی اظهارداشت: تاجران ایرانی فعال از روز دوشنبه با مراجعه به مرز رسمی پرویزخان می توانند همانند گذشته به فعالیت های خود ادامه دهند.

وی ادامه داد: هم اکنون روزانه یک هزار و ۵۰۰ دستگاه کامیون کالای صادراتی از مرز رسمی پرویزخان به عراق صادر می شود و اولویت محموله های صادراتی با میوه و تره بار و کالاهای فاسد شدنی است.

تاتار افزود: هم اکنون روزانه محوطه مرز ضدعفونی می شود و بنرهای آموزش و رعایت بهداشت برای مقابله با ویروس کرونا در سطح شهرستان و در محوطه مرز پرویزخان نیز نصب شده و رانندگان کامیون های حامل کالاهای صادراتی در ورودی شهرستان از نظر تب و بیماری های ویروسی سنجش می شوند.

قصرشیرین در غرب استان کرمانشاه با بیش از ۲۷ هزار نفر جمعیت دارای ۱۸۶ کیلومتر مرز مشترک با عراق و ۲ مرز رسمی و فعال خسروی و پرویزخان است که اولی هم مرز با بخش حکومت مرکزی و دومی هم مرز با اقلیم کردستان عراق است.
۵۴ درصد صادرات غیرنفتی ایران به عراق از طریق مرز رسمی پرویزخان انجام می شود.