کنگره ملی تجلیل از فاتحان خرمشهر در ارومیه برگزار شد

ارومیه- ایرنا- سیزدهمین کنگره ملی تجلیل از فاتحان خرمشهر با حضور مسوولان استانی در ارومیه برگزار و از خانوده شهید فریدون کشتگر از شهدای عملیات بیت‌المقدس تجلیل شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌غربی روز شنبه در این مراسم اظهار داشت: آزادی خرمشهر یکی از یادگاران بزرگ و مهم انقلاب اسلامی است.

علی مصطفوی بیان کرد: در آن زمان یک جنگ نابرابر داشتیم ولی ملت با همدلی و عشق به ایران و ملت توانستند از کیان کشور دفاع کنند.

وی تاکید کرد: روز سوم خرداد به عوان روز ملی ایثار، مقاومت و پیروزی یکی از شیرین ترین خاطرات انقلاب اسلامی است که امروز بعد از ۴۰ سال این آزادی شیرین را جشن می‌گیریم.

وی اظهار داشت: امروز با وجود توطئه دشمنان و تحریم‌های ظالمانه علیه کشورمان، ملت ایران با وحدت و همدلی در مقابل دشمنان ایستاده اند.

مهدی فعال مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان‌غربی نیز در این مراسم اظهار داشت: شهید فریدون کشتگر که در عملیات بیت المقدس فرماندهی پشتیبانی عملیات را بر عهده داشت، در ۲۱ اردیبهشت سال ۱۳۶۱ به فیض شهادت نائل شد و جزء شهدای شاخص کشور است که همزمان با سراسر کشور تجلیل شد.

به گزارش ایرنا هفت نفر دیگر از رزمندگان عملیات خرمشهر نیز در این عملیات تجلیل شدند.

مردم آذربایجان‌غربی در دوران دفاع مقدس ۱۲ هزار شهید، ۱۹ هزار جانباز و ۲ هزار آزاده را تقدیم دفاع از کیان اسلامی کرده اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =