کمک به نیازمندان بر اساس عقلانیت باشد

زنجان - ایرنا - رییس هیات‌مدیره انجمن حمایت از زندانیان استان زنجان گفت: دستگیری و کمک به نیازمندان نه از روی احساسات و عاطفه بلکه باید بر اساس عقلانیت و با هدف بزرگ باشد.

حجت‌الاسلام محسن کرمی روز شنبه در جلسه مجمع سالانه انجمن حمایت از زندانیان استان زنجان افزود: دستگیری از مخلوقات خداوند متعال و قدم نهادن در راه تعالی جامعه، مقدمات حضور حضرت ولی‌عصر(عج) را فراهم خواهد کرد لذا تمرین تعالی هدف باید مورد توجه همگان باشد.

وی اظهار داشت: ما باید به دنبال ترویج الگوی اصلی دین اسلام در جامعه باشیم.

کرمی خاطرنشان کرد: با ظهور حضرت مهدی(عج)، اخوت و صداقت به اندازه‌ای در جامعه رواج پیدا می‌کند که مردم برای رفع نیاز خود مشکلی نخواهند داشت و به عبارتی، مردم برای کمک به همنوع از یکدیگر سبقت خواهند گرفت.

رییس هیات‌مدیره انجمن حمایت از زندانیان استان زنجان با بیان اینکه مردم این استان در مشارکت در کارهای خیر و نیک، درجه یک و خط‌شکن هستند، گفت: در هر مقطع زمانی که نیاز به مشارکت، احساس شد تمام اقشار جامعه، پای کار می‌آیند که نمونه بارز آن مشارکت در تامین هزینه عمل جراحی دختر ۴.۵ ساله زنجانی بود که رقم میلیاردی در کمتر از ۷۲ ساعت جمع‌آوری شد و نکته جالب و ارزشمند این کار، گمنام  بودن کمک‌ها بود.

کرمی، جهاد در اموال و انفاس را از ویژگی‌های مومنان خواند و اظهار داشت: کمک به آزادی زندانیان جرایم غیرعمد مالی و خانواده ایشان که در معرض آسیب‌های اجتماعی قرار دارند، نمونه بارزی از همین هدف بزرگ است.

در پایان جلسه، انتخابات بازرسان انجمن حمایت از زندانیان استان زنجان برگزار و اعضا به مدت یک سال به عنوان بازرس انتخاب شدند.

به گزارش ایرنا، اساسنامه انجمن حمایت زندانیان در سال ۱۳۲۰ به تصویب رسیده و آخرین اصلاحیه آن مربوط به سال ۱۳۶۲ است.

هدف از تشکیل انجمن حمایت از زندانیان، کمک مادی و معنوی به خانواده‏های بی‌بضاعت زندانیان که قادر به اداره زندگی خود نیستند و همچنین کمک به زندانیان در مورد اشتغال بعد از خروج از زندان است. مجمع عمومی از تمام کسانی که کمک‌های مالی، فکری و عملی به پیشرفت کارها می‌کنند تشکیل شده و هیات‌مدیره شامل ۹ نفر کارمند و هیات بازرسی نیز از سه نفر کارمند با وظایف خاص تشکیل می‏‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha