بازتاب بیانات روز قدس رهبر معظم انقلاب در رسانه های پاکستان

اسلام‌آباد - ایرنا - مطبوعات،وب سایت های خبری و خبرگزاری های پاکستان روز شنبه با بازتاب گسترده سخنان رهبر معظم انقلاب به مناسبت روز قدس نوشتند: آیت الله خامنه‌ای رهبر عالی ایران، رژیم صهیونیستی را غده سرطانی دانستند که باید نابود شود.

خبرگزاری رسمی دولت پاکستان (APP) در گزارشی نوشت:آیت الله خامنه‌ای مبارزه برای آزادی فلسطین را فریضه اسلامی دانست. بیانات رهبر ایران در حالی عنوان می‌شود که به تنش‌ها میان این کشور و اسرائیل در منطقه افزوده شده است. 

وب سایت انگلیسی زبان شبکه «دنیا نیوز» گزارش داد: آیت الله خامنه‌ای تاکید کرد که حمایت از گروه‌های فلسطینی در برابر رژیم صهیونیستی ادامه خواهد داشت، موضوعی که با استقبال سریع رهبران مقاومت در فلسطین همراه بود. 

دنیا نیوز نوشت: رهبر ایران مزدوران سیاسی و فرهنگی در برخی از کشورهای مسلمان برای کمک به صهیونیست‌ها و تلاش برای محو موضوع فلسطین را به شدت مورد انتقاد قرار داد. 

پایگاه خبری «اردو پوانت» نیز نوشت: آیت الله خامنه‌ای اعلام کردند که قیام فلسطینیان باید ادامه یاید و نبرد برای آزادسازی فلسطین، وظیفه و جهاد اسلامی است. حکومت صهیونیستی غده سرطانی منطقه است و نابود خواهد شد. 

روزنامه «اکسپرس تریبیون» پاکستان نیز نوشت: رهبر عالی ایران، رژیم صهیونیستی را غده سرطانی در خاورمیانه تشبیه کرد و از رزمندگان فلسطینی خواست تا به جهاد خود علیه اسرائیل تا آزادی فلسطین ادامه بدهند. 

به نوشته این روزنامه انگلیسی زبان؛ آیت الله خامنه‌ای تاکید کردند که قیام فلسطینیان باید ادامه یاید و نبرد برای آزادسازی فلسطین، وظیفه و جهاد اسلامی است. ویروس صهیونیست‌ها که مدت زمان طولانی وجود داشته است، نابود خواهد شد. 

سرویس اردو زبان روزنامه «داون» پاکستان نیز با اشاره به سخنرانی رهبر معظم انقلاب اسلامی به مناسبت روز جهانی قدس، نوشت: جمهوری اسلامی ایران، پشتیبان ملت‌های مبارز علیه رژٰیم صهیونیستی ست. 

روزنامه‌های "دیلی تایمز، بیزنس ریکورد و نیوز" پاکستان نیز روز شنبه نوشتند: حضرت آیت الله خامنه‌ای در روز جهانی قدس، مبارزه برای آزادی فلسطین را فریضه اسلامی دانسته و تاکید کردند که سیاست عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی از سوی برخی از کشورهای منطقه یکی از سیاست‌های اصلی ایالات متحده آمریکا است. 

برخی از روزنامه‌های اردو زبان چاپ اسلام‌آباد نیز گزارش‌هایی درباره سخنرانی رهبر معظم انقلاب در روز جهانی قدس منتشر کردند. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =