۳ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۰:۱۲
کد خبرنگار: 1188
کد خبر: 83797720
۰ نفر

برچسب‌ها

حفار غیرمجاز آثار باستانی در محلات دستگیر شد

خمین - ایرنا - رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری محلات گفت: یک حفار غیرمجاز آثار باستانی این شهرستان که سودای یافتن گنج را در سر داشت دستگیر شد.

« مهدی لعل‌بار» روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این حفار غیرمجاز با وسوسه گنج‌یابی و به‌دست آوردن اشیای عتیقه اقدام به حفاری بدون رعایت ضوابط قانونی و به شیوه غیرمجاز کرده بود.
وی بیان کرد: با همکاری اعضای انجمن میراث فرهنگی و اقدام به‌موقع نیروی انتظامی این فرد دستگیر شد و نقشه این متخلف برای استخراج اشیای عتیقه ناکام ماند.
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری محلات گفت: این متهم برای گذراندن مراحل قانونی و تحقیقات بیشتر به مراجع قضایی معرفی شده است.
لعل‌بار اضافه کرد: بر اساس ماده ۵۶۲ قانون مجازات‌های بازدارنده، حفاری غیرمجاز جرم محسوب می‌شود و مشمول ۶ ماه تا سه سال حبس تعزیری و ضبط اموال حفاری به نفع دولت است.
وی افزود: یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی به‌صورت شبانه روز آماده دریافت اخبار و اطلاعات درباره حفاری های غیرمجاز، قاچاق اشیای تاریخی و تجاوز به حریم آثار تاریخی است.
محوطه خورهه، آتشکده آتشکوه، امامزادگان فضل و یحیی، یخچال طبیعی، میل‌میلونه و مجتمع آب درمانی آبگرم از مهمترین مکان‌های تاریخی و گردشگری شهرستان محلات است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =