منتخب اردکان در مجلس: تعامل دستگاه‌ها در امور فرهنگی ضروری است

یزد - ایرنا - منتخب مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی، هم افزایی و تعامل میان دستگاه های مرتبط برای انجام کارهای تربیتی و فرهنگی را در شهرستان ضروری ذکر کرد و گفت: بایستی این تعامل در میان همه دستگاه ها برقرار شود.

محمدرضا دشتی اردکانی روز شنبه در نشستی با مسوولان انجمن های اسلامی دانش آموزان شهرستان با اشاره به سابقه طولانی این تشکل به عنوان یکی از باسابقه ترین تشکل های دانش آموزی، افزود: با وجود تنگناهای گوناگون انجمن های اسلامی  فعالیت های خوبی در دوران مختلف در مدارس انجام داد.

وی اضافه کرد: آسیب های چهل سال گذشته اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان باید مورد بررسی، تجزیه و تحلیل قرار گیرد و نسبت به رفع آن شود.

منتخب اردکان در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مدیریت های جوان در این گونه تشکل ها می تواند، راهگشا باشد، اظهار داشت: از یک سو غلبه بیش از حد مباحث آموزشی بر مباحث پرورشی باید اصلاح شود و از سوی دیگر، تشکل های دانش آموزی و فرهنگی از جمله اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان باید در برنامه های خود علاوه بر امور پرورشی، آموزشی و درسی را نیز برای دانش آموزان لحاظ کنند.

همچنین حسین میرشریف مسوول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان یزد لوح سپاس حسین تاریخی دبیرکل این اتحادیه را به منتخب مردم شهرستان اردکان در مجلس یازدهم اهدا کرد.

اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان از جمله سازمان‌های عمومی غیردولتی است که پس از انقلاب ۱۳۵۷ به دستور حضرت امام (ره) تشکیل شد و اساسنامه اتحادیه در سال ۱۳۷۴ به تصویب شورای انقلاب فرهنگی رسید.

تعداد دانش آموزان استان یزد در سال تحصیلی ۹۹- ۹۸ حدود ۲۷۰ هزار نفر است که در ۲ هزار و ۱۰۰ واحد آموزشی تحصیل می کردند که با شیوع کرونا و تعطیلی مدارس  در اسفند ماه سال قبل تاکنون برنامه های آموزشی از طریق فضای مجازی برای آنها ارائه می شود.  

تعداد دانش آموزان شهرستان اردکان در سال تحصیلی جاری افزون بر ۲۱ هزار نفر اعلام شد  که در ۱۱۰ مدرسه تحصیل می کردند.

مرکز شهرستان ۹۸ هزار نفری اردکان در ۶۰ کیلومتری شمال غربی شهر یزد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =