معرفی خبرنگاران قزوین به بانک‌ها بعد از عید فطر آغاز می‌شود

قزوین – ایرنا – معاون امور اقتصادی استاندار قزوین گفت: معرفی ۱۰۰ نفر از خبرنگاران قزوین به بانک‌ها برای دریافت تسهیلات ۴۰ میلیون ریالی بعد از عید فطر آغاز می‌شود.

عیسی قبادی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این تسهیلات به منظور حمایت از رسانه‌ها و خبرنگاران فعال استان در دوران شیوع کرونا به دستور استاندار قزوین از محل اعتبارات صندوق کارآفرینی امید پرداخت خواهد شد.

قبادی با اشاره به برخی گمانه زنی‌ها برای افزایش میزان این تسهیلات، گفت: مبلغ این وام، همان ۴۰ میلیون ریال به دستور استاندار با پیشنهاد خانه مطبوعات استان است ولی در صورت ایجاد شدن فضایی بهتر، موضوع افزایش مبلغ و تعداد وام‌ها مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه معرفی خبرنگاران به بانک‌ها به صورت مرحله‌ای و در گروه ۱۰ نفره انجام خواهد شد، افزود: معرفی یک مرحله‌ای تمام خبرنگاران مشمول در این طرح، بستگی به منابع بانکی دارد چون در حال حاضر قشرهای مختلف مردم درگیر مساله دریافت تسهیلات کرونا هستند و منابع اعتباری نیز محدود است.

وی اضافه کرد: شاید در ابتدای آغاز طرح، با مشکلاتی در شروع کار مواجه باشیم ولی در ادامه قطعا با سرعت بیشتری برای پرداخت تسهیلات به خبرنگاران معرفی شده اقدام خواهیم کرد.

ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونای استان قزوین با همکاری رسانه‌ها، مطبوعات و شورای اطلاع رسانی استان، عملکرد بسیار مطلوبی در سطح کشور داشت و  به خوبی توانست از عهده کنترل و مهار این ویروس در سطح استان برآید.

با توجه به این موضوع، استاندار قزوین در نشستی با اعضای خانه مطبوعات استان، شورای مرکزی روابط عمومی‌ها و بسیج رسانه استان ضمن تقدیر از زحمات رسانه‌های فعال استان در دوران شیوع کرونا، قول پرداخت ۱۰۰ فقره وام ۴۰ میلیون ریالی را به رسانه‌ها و خبرنگاران فعال استان داد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =