افزایش بیش از ۱۶۵۰ تخت بیمارستانی طی ۴ سال گذشته در آذربایجان‌غربی

ارومیه- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی‌درمانی آذربایجان‌غربی گفت: طی چهار سال گذشته، یک‌هزار و ۶۵۸ تخت بیمارستانی به مراکز درمانی استان افزوده شده که بخش زیادی از آنها در مدار خدمت‌رسانی قرار گرفته است.

جواد آقازاده روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: این تخت ها در شهرستان های ارومیه، خوی، میاندوآب و تکاب در بیمارستان های جدید و توسعه مراکز درمانی قدیمی راه اندازی شده است.

وی اضافه کرد: از این تعداد ۸۷۲ تخت بیمارستانی مربوط به مراکز درمانی دولتی و خصوصی شهرستان ارومیه است که رقم بسیار مناسب در چهار سال به شمار می رود.

وی بیان کرد: همچنین از این تعداد ۶۱۲ تخت درخوی، ۱۱۰ تخت در میاندوآب و ۶۴ تخت در تکاب به مدار خدمت رسانی اضافه شده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان  غربی ادامه داد: در حال حاضر پنج هزار و ۱۷۵ تخت در استان فعال بوده و خدمات درمانی با استفاده از این تخت ها ارائه می شود.

آقازاده گفت: شاخص تخت های بیمارستانی در آذربایجان‌غربی در حال حاضر ۱.۶ تخت به ازای هر یک‌هزار نفر جمعیت است که این عدد پس از افتتاح بیمارستان جامع زنان ارومیه از متوسط کشوری فراتر خواهد رفت.

به گزارش ایرنا، تا پیش از دولت تدبیر و امید آذربایجان غربی یکی  از استان های پایانی جدول تخت های بیمارستانی در کشور بود که امروزه در آستانه گذر از  متوسط کشوری است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =