ثبت‌نام دانش‌آموزان کلاس اولی در استان مرکزی آغاز شد

اراک - ایرنا - معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان مرکزی گفت: ثبت نام از دانش‌آموزان کلاس اولی در این استان از روز شنبه در مدارس دولتی و شاهد و غیردولتی آغاز شد.

«علی محمد غلامی» روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: مهلت ثبت‌نام نوآموزان پایه اول استان در مدارس دولتی و شاهد تا پایان مرداد ماه و آموزشگاه‌های غیردولتی تا پایان شهریورماه تعیین شده است.

وی ادامه داد: با توجه به آمار ثبت احوال استان مرکزی و شمار نوآموزان پیش دبستانی که سال تحصیلی جاری به مراکز پیش دبستانی استان مرکزی وارد شدند، پیش بینی می‌شود مدارس استان در سال تحصیلی اینده میزبان ۲۲ هزار و ۶۰۰ دانش آموزکلاس اولی باشند.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان مرکزی خاطرنشان کرد: سنجش دانش‌آموزان کلاس اول هر سال در بدو فعالیت تحصیلی انجام‌می شد  اما برای سال تحصیلی جدید با توجه به شیوع کرونا و در راستای رعایت فاصله اجتماعی سنجش دانش‌آموزان از ابتدای مرداد ماه کلید می‌خورد.

غلامی یادآور شد: سهم هرپایگاه‌ سنجش در سال ۴۰ دانش‌آموز بود که امسال برای مقابله با کرونا شمار نوآموزان سنجش‌شونده برای هر پایگاه ۲۰ نفر در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: ۱۱ هزار نوآموز پیش دبستانی معادل ۵۰ درصد ورودی‌کلاس اول، پارسال در بدو ورود به این مراکز آموزشی مورد سنجش قرار گرفتند که این شیوه نقش مهمی در کاهش حضور دانش آموزان در مراکز سنجش دارد.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان مرکزی گفت: با توجه به احتمال پیش‌بینی شیوع مجدد ویروس کرونا در پاییز امسال بارگذاری محتوای الکترونیکی کتاب‌های کلاس اول تا ششم تاپایان مهر ماه بر روی شبکه شاد صورت گرفته و مدارس با آمادگی کامل بازگشایی می‌شوند.

۲۲۷ هزار دانش آموز در ۲۲۶۹ مرکز آموزشی در استان مرکزی به تحصیل اشتغال دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =