بیش‌از هشت هزار تن گندم در ایرانشهر برداشت شد

زاهدان- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: بیش‌از هشت هزار تن گندم از مزارع کشاورزی این شهرستان تا کنون برداشت شده است.

مجید فیاضی روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: در سال زراعی ٩٨_٩٩ بیش‌از سه هزار و ۵۰۰ هکتار از زمین‌های کشاورزی ایرانشهر به کشت گندم اختصاص یافته که تاکنون از سطح سه هزار هکتار از اراضی زیر کشت گندم در این شهرستان بیش‌از هشت هزار تن گندم برداشت شده است.

وی با بیان اینکه برداشت خوشه‌های طلایی گندم تا اواخر خرداد در ایرانشهر ادامه دارد تصریح کرد: امسال ۴٠ دستگاه کمباین مهاجر و بومی عملیات برداشت غلات را در این شهرستان انجام می‌دهند.

مدیرجهاد کشاورزی ایرانشهر گفت: متوسط برداشت گندم در هر هکتار حدود سه تن است که پیش‌بینی می‌شود بیش‌از ١٠ هزار و ۵۰۰ تن محصول برداشت شود.

وی با اشاره به اینکه قیمت خرید تضمینی هر کیلوگرم گندم در سال گذشته ۱۷ هزار ریال بوده افزود: امسال هر کیلوگرم گندم به قیمت ۲۵ هزار ریال از کشاورزان خریداری می‌شود.

فیاضی تصریح کرد: بیشتر کشاورزان ایرانشهری کاشت و برداشت گندم را به صورت مکانیزه و با فناوری‌های نوین انجام می‌دهند.

به گزارش ایرنا ایرانشهر از توابع سیستان و بلوچستان در ۳۳۷ کیلومتری زاهدان مرکز این استان و در مسیر ترانزیتی چابهار - میلک واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =