امدادگران هلال احمر ۲ جوان را در ارتفاعات خرانق اردکان نجات دادند

یزد - ایرنا - رییس جمعیت هلال احمر شهرستان اردکان گفت: امدادگران این نهاد دیروز( جمعه)،۲ جوان ۱۸ ساله را که برای برداشت گیاهان دارویی در ارتفاعات روستای « نارستان» بخش خرانق گرفتار شدند را پس ساعت ها جست و جو نجات دادند.

جواد کمال آبادی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این ۲ وارد مناطق سخت گذر کوهستانی روستا شدند  و یکی از آنها از کوه سقوط کرد و دیگری  ساعت ۱۳ از طریق تلفن همراه از نیروهای امدادی و اورژانس منطقه درخواست کمک کرد .

وی اضافه کرد: بعد از دریافت گزارش ، تیم امداد و نجات جاده ای و نیروهای اورژانس خرانق به منطقه اعزام و در ادامه تیم واکنش سریع استان یزد نیز به محل اعزام شدند.

این مسوول افزود: عملیات نجات تا ساعت ۱۷ دیروز ادامه داشت، حال عمومی یکی  از جوانان مساعد است و نفر دوم به علت جراحت وارده و ادامه درمان به بیمارستان شهید رهنمون (فرخی) یزد منتقل شد.

کمال آبادی در  ادامه گفت: همچنین بامداد امروز، نجاتگران جمعیت هلال احمر مستقر در پایگاه امامزاده سیدنورالدین فردی را که در برخورد ۲ دستگاه خوردو گرفتار شده بود، نجات دادند.
وی یادآور شد :‌ این حادثه در ۲۵ کیلومتری امامزاده رخ داد.
 نجاتگران جمعیت هلال احمر اردکان مستقر در سه پایگاه نجات بین شهری شهرستان سال گذشته، نسبت به پوشش امدادی ۶۲ مورد حادثه با ۳۳ فوتی و ۱۳۱ زخمی اقدام کردند.

مرکز شهرستان ۹۸ هزار نفری اردکان در ۶۰ کیلومتری شمال غربی شهر یزد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =