مهمترین خبرهای استان سمنان در هفته‌ای که گذشت

سمنان- ایرنا- پلمب سه‌واحد نانوایی در مهدیشهر، مشاهده دومین خانواده یوزپلنگ‌ها در پارک ملی توران، ثبت ۳۷۰ هزار نفر سهامدار نهایی عدالت در استان، کشف ۱۷۳‌هزار و ۸۰ لیتر سوخت قاچاق در استان ، و بیانیه‌هایی در دفاع از آرمان روز قدس، بخشی از خبرهای مهم استان سمنان در هفته گذشته بود.

استان سمنان در هفته گذشته (از بیست و هفتم اردیبهشت تا دوم خرداد ۹۹) شاهد رخدادها و اخبار مختلفی در حوزه‌های اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی بود که برخی از این اخبار و رویدادها در این گزارش مرور می‌شود.

سیاسی

مسوولان، سازمان‌ها و نهادهای استان سمنان، با گرامیداشت روز جهانی قدس، در بیانیه‌های خود اعلام کردند : قدس نماد حیات اسلام، مقاومت، وحدت، و هم‌صدایی آزادیخواهان راه حل نجات فلسطین است.

اقتصاد
سیدمحمد موسوی زاده مدیرعامل شرکت توزیع برق استان سمنان عصر پنجشنبه به مناسبت یکم خرداد روز بهره وری و مصرف بهینه به رسانه‌ها اظهارداشت: ۱۲ میلیارد ریال پاداش خوش‌مصرفی ۱۶۷ هزار مشترک خانگی رعایت‌کننده الگوی مصرف چهارماه گرم سال ۹۸ این استان لحاظ شد.
امیر خلیلی‌خواه مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان سمنان روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: ۳۷۰ هزار نفر سهامدار قطعی و مشمول سهام عدالت در این استان وجود دارد.
علی همتی معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی فرماندار گرمسار روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا، اظهار داشت: تعهد اشتغال این شهرستان سال گذشته به تعداد ۲ هزار و ۱۲۷ شغل ۱۰۰ درصد محقق شد.
حسین دهقان مدیر کل راه و شهرسازی استان سمنان روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا، ابراز داشت: ۵.۵ هکتار زمین در استان برای اجرای مرحله اول ثبت نام طرح ملی اقدام مسکن و ۶ هزار و ۵۰۰ متر مربع در مرحله دوم به این طرح اختصاص یافت.
علی اکبر عرب‌عامری مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی استان سمنان روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا، ابراز داشت: ۱۷۳ هزار و ۸۰ لیتر انواع فرآورده‌های اصلی نفتی مانند بنزین، نفتگاز و نفت سفید عرضه خارج از شبکه سال ۹۸ کشف شد.
مهدی صمیمیان مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری سمنان روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: ۲۰ نقطه حادثه‌خیز راه‌های روستایی استان برای کاهش تصادف و افزایش امنیت تردد ساماندهی شود.
محمدباقر منوچهری مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان سمنان شنبه گذشته در گفت و گو با ایرنا، ابراز داشت: ۲۲ هزار و ۵۰۰ تن گندم برای افزایش پایداری و کیفیت آرد این استان خریداری شد.
حمیدرضا حسینی مدیرکل دامپزشکی استان سمنان روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا، اظهار داشت: ۱۴ میلیون و ۳۸۸ هزار و ۶۰۷ قطعه مرغ گوشتی سال گذشته در کشتارگاه های استان کشتار شد.
عباس رستمی مدیرکل استاندارد استان سمنان روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا، ابراز داشت: ۱۵۸ فقره گواهینامه انطباق کالاهای وارداتی دارای استاندارد با هدف جلوگیری از ورود محصولات نامرغوب سال گذشته در این استان صادر شد.
ایرج کارخایی مدیرکل پدافندغیرعامل استانداری سمنان روز سه‌شنبه در نشست شورای پدافند غیرعامل استان سمنان در سالن یادگار امام استانداری گفت: ۲۰ واحد از ۱۵۰ واحد صنعتی تولیدکننده و یا مصرف‌کننده مواد شیمیایی در این استان به لحاظ تهدیدهای حوزه پدافند غیرعامل خطرآفرین است.

فرهنگی
مهدی جمال مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان روز چهارشنبه به رسانه‌ها اعلام کرد: ۸۵۶ اثر تاریخی و فرهنگی ارزشمند این استان در فهرست میراث ملی کشور ثبت شد.

اجتماعی
حسن ارگی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان سمنان روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا، اظهار داشت: سمنان در شاخص کمترین تعداد فوت‌شدگان ناشی از سوء مصرف مواد مخدر رتبه اول کشور را به خود اختصاص داد.
عبدالرضا میقانی فرماندار مهدیشهر شامگاه چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا، اظهار داشت: سه واحد نانوایی متخلف به علت رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی و به منظور مقابله با کرونا در این شهرستان پلمب شد.
حمیدرضا کشاورزیان رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) دامغان روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: مردم این شهرستان، ۱۹ میلیارد و ۲۴۱ میلیون ریال انواع زکات مستحبی، واجب و فطریه در سال گذشته پرداخت کردند.
رضا ممتحن مدیرکل بیمه سلامت استان سمنان روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا، ابراز داشت: ۲۱۰ میلیارد ریال به موسسه‌های درمانی و تشخیصی استان، طرف قرارداد با بیمه سلامت، بابت هزینه ارائه خدمات درمانی در اسفند ۹۸ پرداخت شد.
سردار عبدالله حسنی فرمانده انتظامی استان سمنان روز چهارشنبه به خبرنگاران اظهار داشت: محموله یک و نیم میلیارد ریالی کالای قاچاق از یک دستگاه کامیون کشنده در شهرستان سرخه توقیف شد.
مظفر محمدخانی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان سمنان شامگاه چهارشنبه به رسانه‌ها اظهار داشت: واژگونی خودرو سواری پژو پارس در محور دامغان به شاهرود یک کشته و سه مصدوم بر جا گذاشت.

فرمانده انتظامی استان سمنان روزیکشنبه به رسانه ها گفت: سه گروگانگیر که اقدام به ربایش جوانی ۲۱ ساله در دامغان کرده بودند، پس از گرفتاری در دام قانون، به مرجع قضایی معرفی شدند تا محاکمه آنان آغاز شود.

علمی
امیر عبدوس مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: دومین خانواده سه نفره یوزپلنگ آسیایی به فاصله یک هفته از مشاهده خانواده پنج نفره در پارک ملی توران این استان مشاهده شد.
ایرج مصطفوی مدیرکل هواشناسی استان سمنان روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا، ابراز داشت: میانگین بارندگی از ابتدای سال زراعی ۹۹-۹۸ تاکنون در استان نسبت به بلندمدت ۶۰.۶ درصد افزایش یافت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =