تقویت مقاومت اسلامی تنها راه غلبه بر رژیم اسراییل است

کرج – ایرنا – نماینده ولی فقیه دراستان البرز و امام جمعه کرج گفت: تقویت مقاومت اسلامی تنها راه غلبه بر رژیم صهیونیستی اسراییل است.

آیت الله سیدمحمد مهدی حسینی همدانی در خطبه مکتوب این هفته شهرستان کرج افزود: پیام روز قدس این است که مقاومت زنده است و نوید پیروزیِ نزدیک بر دژخیمان اشغالگرِ صهیونیست را می‌دهد. تنها راه برای غلبه بر این رژیم تروریست خون‌ریز، که جز ترور و تجاوز به حریم ملت‌ها و توطئه و دست‌اندازی بر منافع کشورها کاری بلد نیست، و وجودش با هیچ منطق الهی و بشری سازگاری ندارد، جهاد با تمام قوا و تقویتِ مقاومت اسلامی است.

وی ادامه داد:  شما دیده‌اید که تا امروز هرچه طرح و برنامه ریخته‌اند و نقشه کشیده‌اند تا مقاومت را بشکنند یا تضعیف کنند نتیجه‌ای نگرفته‌اند

امام جمعه کرج بیان داشت : جمعه آخر ماه مبارک رمضان به ابتکار حضرت امام(ره)، برای آزادسازی و نجات قدس شریف از دست متجاوزان قسی‌القلب صهیونیست روز قدس نامیده شد و از تاریخِ اعلام تا امروز، هرساله در این روز شاهد اعتراض عمومی مردم کشورها و تظاهرات گسترده در مناطق مختلف دنیا در دفاع از آرمان‌های فلسطین و بیت‌المقدس هستیم.

وی اضافه کرد:  البته امسال به خاطر حمله‌ی صهیونیست صفتِ ویروس کرونا، شرایط مقداری تغییر کرد اما خشم و نفرت مردم نسبت به رژیم اشغالگر سفاک تغییر نکرده است. ملت‌های آزاده جهان و به‌خصوص مسلمان در سراسر دنیا بر آزادی قدس و نابودی رژیم منحوس اتفاق‌نظر دارند اگرچه بعضی دولت‌های خائن و تحت سلطه استکبار این آرمان را قبول نکرده و سنگ‌اندازی می‌کنند.

امام جمعه کرج گفت: روز قدس روز بزرگ و پراهمیتی است، روز قدس روز مبارزه اهل ایمان و مستضعفان با مستکبران است. و به فضل پروردگار روز قدس به‌روز انسجام و وحدت امت اسلامی تبدیل‌شده است. قطعا دیده‌اید و مطالعه دارید که حتی غیرمسلمانان و بعضی آزاداندیشان و استکبارستیزان، این روز را مهم می‌شمارند و دنبال می‌کنند.

اسراییل دشمن بشریت است

آیت الله حسینی همدانی گفت: ماهیت جمهوری اسلامی و قانون اساسی که برگرفته از قرآن و عترت (ع) است، در اجرایی شدن این آیات تلاش جدی دارد. بنابراین از اولین روزهای پیروزی انقلاب فریاد ملت و نظام ایران بر سر مستکبران عالم بخصوص آمریکا و اسرائیل غاصب بلند بوده است.

وی ادامه داد: امام (رضوان‌الله علیه) سعی کردند روز قدس روز جهانی مقابله مستضعفین با مستکبرین و روز خروج از انزوای ملت‌های مسلمان باشد و همه بفهمند اسرییل دشمن بشریت است؛ که خدا روشکر قسمت زیادی از آن محقق شده است.

امام جمعه کرج اضافه کرد: اگرچه  خود ایشان و سردار سرافراز تربیت‌شده مکتبشان، شهید قدس سردار سلیمانی امروز در بین ما برای دیدن موفقیت‌های بزرگ نیستند.

اسلام مرز جغرافیایی ندارد

نماینده ولی فقیه دراستان البرز ادامه داد: بعضی گمان می‌کنند و عده‌ای هم این شبهه را می‌اندازند و گروهی هم تکثیر می‌کنند و تکرار می‌کنند که تا وقتی خودمان احتیاج به کمک داریم چرا باید به دیگران کمک کنیم ریشه این تفکر غلط دو چیز است، که اولا برای اسلام مرز جغرافیایی قرار می‌دهند و گمان می‌کنند وظایف مسلمان در محدوده مرز جغرافیائی خلاصه می‌شود.

وی اظهار داشت: یعنی اگر مسلمانی در کشور دیگری احتیاج به کمک داشت، مسلمانان درجاهای دیگر وظیفه ندارند. که این فکر غلط است و با جهان‌وطنی اسلام سازگار نیست.

امام جمعه کرج گفت: ثانیا خیال می‌کنند مبارزه با ظالمان و مستکبران وقتی است که تمام نیازهای مادی در کشور خودشان برطرف شده باشد بعد وظیفه کمک به کشورهای دیگر متوجه آنان می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: درحالی‌که خداوند این‌چنین نمی‌خواهد، به همین آیاتی که اشاره کردم و وقتِ نزول آن‌ها توجه کنید. آیا خدای تعالی بعد از تمام شدن و حل همه مشکلات اقتصادی و اجتماعی مردم مدینه، دستور به جهاد و دفاع از مستضعفین دادند و برای سستی و عدمِ اقدام؛ آنان را توبیخ کردند.

آیت الله حسینی همدانی گفت: این دستورات وقتی آمد که هنوز در مدینه اصحاب صُفّه و فقراء زیاد و مشکلات اجتماعی فراوان وجود داشت.

وی یاد آورشد: البته مشکلات داخلی را باید با برنامه‌ریزی و مدیریت صحیح کنترل و برطرف کرد نه اینکه از وظیفه دست کشید. خوب است به سیره پیامبر و آیات قرآن کریم بیشتر دقت کنیم.

امام جمعه کرج افزود: به‌هرتقدیر این سرزمین به‌زودی با نابودی غاصبان پلید و کودک کشانِ خبیث، به ملت فلسطین که صاحبان اصلی آن دیار هستند بازگردانده خواهد شد و آنان هم دولت فلسطینی را تشکیل خواهند داد.

وی افزود: شبیه عملیات بیت‌المقدس که در سوم خرداد سال ۱۳۶۱ واقع شد و خرمشهر آزاد شد که یاد و خاطره شهدای گران‌قدر آن عملیات را گرامی می‌داریم، رزمندگان مقاومت اسلامی با عملیات بیت‌المقدس دیگری مردم دنیا و مسلمین جهان را به خاطر آزادسازی قدس شریف خوشحال کنند

نمی‌توانید ایران مقاوم و دارای روحیه انقلابی را به تسلیم و سازش وادار کنید

وی در ادامه خطبه مکتوب خود افزود: جریان جالبی که این روزها در حال اتفاق است و استکبار جهانی را به چالش جدی کشیده و برای ایران موقعیت دو سر سود را فراهم کرده است، حرکت نفت‌کش‌های ایران است به سمت حیاط‌خلوت آمریکا یعنی ونزوئلا، (کشور نفت‌خیز دنیا، که از تحریم‌های ظالمانه آمریکا بی‌نصیب نیست) آن‌هم با پرچم رسمی ایران و روشن بودن همه دستگاه‌های ردیاب در روز روشن، این نوع حرکت فقط از ایران و ایرانی ساخته است که هیمنه ابرقدرتی خود گفته‌ی کشوری مثل آمریکا را از بین ببرد و بااقتدار اعلام کند نمی‌توانید ایران مقاوم و دارای روحیه انقلابی را به تسلیم و سازش وادار کنید.

آیت الله حسینی همدانی افزود: هرگونه تحرکی برعلیه کشتی‌ها قطعا با پاسخ قاطع ایران روبرو خواهد شد. حالا دائما افراد را تحریم کنید جز اینکه در جامعه بین‌المللی منفورتر می‌شوید نتیجه دیگری برای شما ندارد.

وی بیان داشت: ایران در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی خود اقدام به فروش فراورده‌های نفتی مثل بنزین و گازوئیل (در مقابل طلا و نه دلار) کرده که هیچ‌کدام به تحریم فروش نفت مربوط نمی‌شود و کاری برخلاف تحریم انجام‌نشده است.

امام جمعه کرج گفت: جالب‌تر اینکه در خبرها آمد ایران چند فروند نفت‌کش دیگر را به سمت چین به حرکت درآورده و عملا شکست بزرگ آمریکا از ایران را در آن‌طرف دنیا اعلام می‌کند، لذا موفقیت و پیروزی همه دریانوردان و کادر مجاهد کشتی‌ها را از خدای متعال مسالت می‌ شود

چند نکته راجع به زکات فطره

 نماینده ولی فقیه دراستان البرز گفت: زکات دهنده خودش قصد قربت کند و به فقیری که می‌شناسد زکات فطره را بپردازد. اگر فقیر نمی‌شناسد باید شخص مورد وثوقی را از طرف خود برای پرداخت فطره وکیل کند. برای هر نفر، قوت غالب گندم را ده هزار تومان و برنج را (به اقل قیمت) هر نفر سی هزار تومان حساب کنید.

وی افزود: اگر سرپرست خانواده از سادات است، حتماً فطره خود را به سادات بپردازد و اگر سرپرست غیر سادات است اما خانم و یا نان‌خور دیگری از سادات در خانه دارد باید کل فطره را به غیر سادات بدهد. (نباید فطره خانم و نان‌خورهای سادات را جدا کرد) زکات فطره را به فقرای محل و شهر خود بپردازید.

تذکرات مهم امام‌جمعه کرج به نمایندگان مجلس یازدهم

امام جمعه کرج در خطبه مکتوب این هفته خود همچنین خطاب به نمایندگان مجلس گفت: قصد داشتم راجع به مجلس دهم هم نکاتی عرض کنم. اما خوشبختانه نقاط قوت و ضعف مجلس در رصد مردم بود و آنچه باید می‌دیدند و ارزیابی کنند را انجام داده‌اند.

وی افزود: اما از عزیزانی که جدیدا وارد این عرصه از خدمت به مردم می‌شوند تقاضا داریم که رویکردی انقلابی داشته باشند و در مسیر آرمان‌های انقلاب، منافع ملی، شعارهایی که داده‌اند قدم بردارند.

آیت الله حسینی همدانی یاد آورشد:  قانون‌گذاری و نظارت را کار اصلی خود بدانند. و در ریل‌گذاری برای حکومت، خوب عمل کنند. قوانینی که مربوط به شفافیت خود مجلس و دستگاه‌ها و انتخابات و امثال‌ذلک هست و قوانینی که به‌سرعت مشکلات مردم و کشور را برطرف می‌کند را دنبال کنند. امانت‌دار مسوولیتی که مردم به آن‌ها سپرده‌اند باشند.

وی گفت: امیدواریم که در این دوره رهبر معظم انقلاب از مجلس گله نداشته باشند. و در برابر دشمنان ملت و نظام از صلابت و مقاومت بیشتری بهره‌مند باشند و ان‌شاءالله در پایان این دوره، نماینده رد صلاحیت شده به خاطر مفاسد اقتصادی  نداشته باشیم.

دستگاه قضایی استان البرز اجازه لابی‌گری و فرصت سوزی را به احدی ندهد

وی در خصوص مسایل استانی البرز نیز بیان داشت: از باب خیرخواهی به مسوولین اجرایی استان عرض می‌کنم، در نحوه عملکرد جوری عمل نکنید که مردم ناراضی شوند و نظام ناکارآمد جلوه کند.

آیت الله حسینی همدانی گفت:متاسفانه بااینکه مدت طولانی از مساله می‌گذرد و تذکرات مکرر هم داده‌شده هنوز مساله بیمارستان امام خمینی(ره ) کرج  به سامان نرسیده است.

وی بیان داشت: همان‌طور که قبلا هم عرض کردیم این بیمارستان باید بیمارستان بماند و نباید نگاه تجاری و مادی به آن داشت. باید مراحل نقل‌وانتقال قانونی و با نظر مالک انجام شود بنا بر گزارش و اعتراضاتی که هست ظاهرا شرایط مزایده رعایت نشده، اما با قیمت مزایده فروخته‌شده و بدون اذن مالک در آن تصرف‌شده که همه‌ی این‌ها اگر درست باشد خلاف است.

وی گفت: بنابراین دستگاه  قضایی البرز  می‌خواهم که مثل همیشه با دقت و سرعت، قاطعانه به این موضوع که مطالبه مردمی است، رسیدگی کند و اجازه لابی‌گری و فرصت سوزی را به احدی ندهند.
به علت شیوع ویروس کرونا و توصیه‌های اکید مسوولان و متخصصان امور بهداشتی و درمانی مبنی بر پرهیز از برگزاری تجمعات باهدف جلوگیری از گسترش بیماری که منجر به توقف موقت برگزاری مراسم عبادی سیاسی نماز جمعه شده است، آیت‌الله حسینی همدانی در قالب دوازدهمین خطبه مکتوب جمعه توصیه‌ها و تذکراتی را بیان فرمودند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =