رییس کل دادگستری یزد:  لازمه جهش تولید مبارزه با کالای قاچاق است

یزد- ایرنا - رییس‌کل دادگستری استان یزد گفت: مقابله قاطع با قاچاق کالا از الزامات رونق و جهش تولید است، دادستان‌ها باید با شناسایی زمینه فساد از شکل‌گیری نطفه هرگونه جرایم به خصوص در این امر پیشگیری کنند.

غلامعلی دهشیری در نشستی  با دادستان‌های استان افزود: باید با شناسایی واحدهای تولیدی و صنعتی تعطیل و نیمه تعطیل و نیز صنایع با تولید کمتر از ظرفیت اسمی کار می کنند، اقدام و رونق مجدد را در این واحدها باحمایت های حقوقی و قضایی رقم زد.

به گزارش روز جمعه روابط عمومی اداره کل دادگستری یزد ، وی ادامه داد: ارتباط با نخبگان جامعه و نشست هم‌اندیشی با آنها و گرفتن ایده‌ها با هدف شناسایی مشکلات و آسیب‌های موجود در جامعه یکی از راهبردهای مقام‌های قضایی است .

رییس کل دادگستری  یزد ، رسانه‌ها را از ارکان حکمرانی خوب ذکر کرد و یادآور شد: تشریح تلاش مجموعه قضایی با استفاده از ظرفیت رسانه ها در چارچوب مقررات و ارتقای سرمایه اجتماعی را باید در جریان امور و خدمات و تلاش‌ها قرار داد.

دهشیری بر بررسی دقیق رسیدگی به پرونده‌های کثیرالشاکی و المدعی اشاره کرد و گفت: توجه به رفع مشکلات مردم از موضوع‌های مهم قوه قضاییه  است که باید تلاش شود در اولویت رسیدگی قرار گیرد.

وی اجرای دقیق دستورالعمل کاهش جمعیت کیفری را خواستار شد و اظهار کرد:  دادستان‌ها توجه جدی و نظارت قوی و مستمر بر قرار افرادی که با قرارهای تامین کیفری با دوره ماندگاری کوتاه مدت به زندان معرفی می‌شوند، داشته باشند.

یزد نقش مؤثری در اتصال استان‌های جنوبی و شرقی ایران به مرکز کشور دارد و با توجه به موقعیت آن در مسیر کریدور شمال - جنوب و شرق و غرب ، در بعضی مواقع راه‌های آن برای انتقال کالای قاچاق و نیز مواد مخدر مورد سوء استفاده قرار می‌گیرد.

روزانه حدود ۴۰۰ هزار دستگاه خودرو سبک و سنگین از جاده های استان یزد تردد می کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =