۲ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۵۸
کد خبرنگار: 1245
کد خبر: 83797060
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

اقدام متفاوت عتبه حسینی در بزرگداشت روز قدس

بغداد - ایرنا - تیم های خدماتی عتبه حسینی در شهر مقدس نجف به مناسبت روز جهانی قدس برای حمایت از مستمندان و کمک به خانواده های نیازمند در این روز اقدامی متفاوت در مقایسه با سال های گذشته انجام دادند.

این گروه ها به علت وضعیت ناشی از شیوع ویروس کرونا و برای حفظ سلامت شهروندان با به حرکت درآوردن ده ها دستگاه خودرو در خیابان های نجف روز قدس را گرامی داشتند. 


همچنین بلافاصله پویش گسترده ای برای توزیع سبدهای غذایی به خانواده های نیازمند استان نجف آغاز شد.

با توجه به شیوع ویروس کرونا در ۲۱۰ کشور جهان، ابتلای بیش از ۵ میلیون نفر و حدود ۳۳۴ هزار تن فوتی و به منظور رعایت پروتکل های بهداشتی به صورت کامل، برنامه های روز جهانی قدس امسال متفاوت تر از سال های گذشته در کشورهای مختلف جهان برگزار می شود و به همین منظور برنامه های مختلفی از سوی دوستداران مردم مظلوم فلسطین تدارک دیده شده است که بیشتر با استفاده از فضای مجازی خواهد بود.

در ایران هم در روز جمعه آخر ماه مبارک رمضان که از سوی امام خمینی  (ره) به عنوان روز جهانی قدس به منظور یادآوری موضوع مهم فلسطین در اذهان عمومی و ظلم هایی که به مردم این سرزمین در ۷۲ سال اشغال آن رفته است و با توجه به برخی تلاش ها برای این منظور و فراموش کردن آن حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی قرار است ساعت ۱۲ روز جمعه ۲ خرداد ماه مصادف با روز جهانی قدس با جهانیان به ویژه جهان اسلام سخن بگویند و این سخنرانی به صورت زنده و مستقیم از طریق شبکه های تلویزیونی و رادیوئی پخش می شود.

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در فرمایشات روز قدس مباحثی مهمی درباره قدس، فلسطین و تحولات جاری در منطقه و جهان بیان خواهند کرد و بعد از آن گفتمانی جدید به عنوان نقطه عطف در تاریخ مقاومت شکل خواهد گرفت.

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =