توصیه به شهروندان جهرم برای جلوگیری از آتش‌سوزی

شیراز-ایرنا-شهردار جهرم گفت: رشد مثبت بارش نزولات آسمانی، باعث رویش گیاهان هرز شده و با گرم شدن هوا و خشک شدن آنها، احتمال آتش‌سوزی به شدت افزایش یافته است و شهروندان بدانند با کوچک‌ترین بی‌احتیاطی یا حتی یک اتفاق طبیعی آتش‌سوزی رخ خواهد داد.

علی نظری جمعه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: شاهد آتش‌سوزی‌هایی در روزهای اخیر در مناطق حیدرآباد و نخلستان بودیم.

وی ادامه داد: آتش سوزی بلوار نخلستان صرفا بی‌احتیاطی یک جوشکار در یک باغ متروکه، باعث این حجم از آتش شد که خوشبختانه با اعزام سریع نیروهای آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری جهرم توانستیم آتش سوزی را مهار کنیم.

وی ابراز کرد: معاونت خدمات شهری شهرداری جهرم در تمامی نقاط شهر اقدام به حذف علف‌های هرز  کرده‌است، اما این اقدام دلیلی برای بی‌احتیاطی نیست. 

وی تصریح کرد: آتش‌سوزی‌های اخیر هیچ‌گونه خسارت جانی در پی‌ نداشت.

وی ابراز کرد: آتش‌سوزی در محل‌هایی که علف‌های خشک وجود دارد به سرعت گسترش پیدا می‌کند. این آتش‌سوزی به صورت دایره‌ای از اطراف گسترش پیدا می‌کند و به سرعت سطح بسیار زیادی را در بر می‌گیرد، بنابراین سرعت گسترش آن چندین برابر دیگر آتش سوزی هاست. نکته دیگری که باعث می‌شود آتش‌سوزی در این محیط‌ها با سرعت بیشتری گسترش پیدا کند وزش باد است.

به گفته وی وزش باد به خصوص در ارتفاعات موجب پیشروی آتش می‌شود، بنابراین توصیه می‌کنیم که در صورتی که باد در حال وزیدن باشد، شهروندان آتش روشن نکنند.

شهرستان جهرم در فاصله ۱۹۳ کیلومتری از جنوب شرق شیراز قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =