۵۰ پایگاه برای کمک به بیماران خاص کرمان زکات فطریه دریافت می‌کنند

کرمان - ایرنا - مدیرعامل موسسه خیریه ثامن الحجج (ع) بیماران خاص استان کرمان با اشاره به شرایط اقتصادی موجود و نیاز مبرم بیماران به کمک‌های مردمی گفت: ۵۰ پایگاه دریافت زکات فطریه برای بیماران خاص کرمان در مناطق مختلف این استان برپا می‌شود.

علی شمسی نیا روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: شیوع ویروس کرونا و کسادی برخی از کسب و کارها شرایط اقتصادی بیماران خاص را بیش از قبل دچار مشکل کرده است.

وی با اشاره به همراهی همیشگی خیران و مردم نوع دوست استان کرمان در ادوار مختلف در راستای کمک به بیماران خاص تصریح کرد: خیران و مردم می توانند از طریق شماره گیری کد مهربانی  #۳۶۰*۴*۷۳۳* و شماره کارت ۶۰۳۷۶۹۱۹۹۰۰۱۳۵۹۱ زکات فطریه خود را برای درمان و امور مربوط به بیماران خاص این استان اختصاص دهند.

وی اظهار داشت: همچنین کد مهربانی #۸۸۸*۶۶۵۵* و شماره کارت ۵۰۴۱۷۲۷۰۱۰۰۸۰۷۵۰ برای واریز زکات فطریه سال جاری به درمان و امور مربوط به بیماران کلیوی استان کرمان در نظر گرفته شده است.   

مدیرعامل موسسه خیریه ثامن الحجج (ع) بیماران خاص استان کرمان بر فرهنگ‌سازی در زمینه پرداخت زکات فطریه به بیماران خاص تاکید کرد و گفت: ائمه جمعه و جماعات و رسانه‌ها نقش مهمی در راستای احیای فرهنگ زکات فطریه در جامعه دارند.

وی با بیان اینکه بیش از سه هزار بیمار همودیالیز و پیوند کلیه در کرمان وجود دارد که در شرایط فعلی نیازمند حمایت جدی هستند اظهار داشت: هزار و ۲۰۰ بیمار تالاسمی در این استان وجود دارد که اساتید بنامی در استرالیا با ارتباط با این بیماران در زمینه چگونگی خونگیری این افراد به منظور حفظ سلامت بیش از پیش آنها در حال مطالعه و تحقیق هستند.

وی گفت: هزار و ۶۰۰ بیمار ام اس و چهار هزار بیمار خاص و سخت درمان در استان کرمان تحت پوشش موسسه خیریه ثامن الحجج قرار دارند.

شمسی نیا با انتقاد از اینکه بیماران خاص در کشور حمایت نمی شوند افزود: ما باید برای نجات بیماران تلاش کنیم، در دین ما روایت شده که اگر یک نفر را نجات دایم، به اندازه نجات بشریت است.
وی اظهار داشت: ۱۰ کیلنیک با تجهیزات کامل در موسسه خیریه ثامن الحجج (ع) کرمان وجود دارد و اعلام می کنم که برای اولین بار در کشور برای کمک به بیماران خاص در مراکز پوششی استان آمادگی داریم.
وی از تکمیل کلینیک جامع ام اس با کمک خیرین خبر داد و اظهار داشت: احداث یک کلینیک دیگر نیز در دستور کار قرار دارد، یکی از اهداف ما این است که در پایان امسال، افتتاح چندین بخش درمانی را داشته باشیم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =