روز قدس مظهر نمایش وحدت جهان اسلام در برابر صهیونیست است

سنندج - ایرنا - فرماندار شهرستان دیواندره گفت: روز قدس، مظهر نمایش قدرت، وحدت و یکپارچگی جهان اسلام در حمایت از مردم مظلوم فلسطین در مقابل رژیم غاصب و کودک کش صهیونیستی است.

جمال ارشدی روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مردم مسلمان ایران و آزادیخواهان جهان هر سال درآخرین جمعه ماه مبارک رمضان همزمان با روز قدس، فریاد مظلومیت ملت فلسطین را به گوش جهانیان رسانده و پشتیبانی خود از آنان را یادآوری می‌کنند چون مقاومت از انتفاضه رمز اصلی پیروزی فلسطینان بر رژیم غاصب است.

وی افزود: انتخاب آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به نام روز جهانی قدس میراث گرانبهای معمار کبیر انقلاب اسلامی، نقطه عطفی برای حمایت ملت‌های آزاده از مقاومت ۷۰ ساله مردم مظلوم فلسطین و مانعی برای تداوم جنایات اسراییل غاصب و سیاست‌های نژادپرستانه این رژیم در سرزمین‌های اشغالی است.

ارشدی اضافه کرد: بیانات تلویزیونی رهبر معظم انقلاب در روز جهانی قدس امسال که بدلیل شیوع بیماری کرونا به صورت راهپیمایی برگزار نمی‌شود، ترسیم کننده نقشه راه و چراغ دیگری برای وحدت جهان اسلام و مبارزه با رژیم اشغالگر و استکبار جهانی و احقاق حقوق ملت مظلوم فلسطین و آزادی قدس خواهد بود.

فرماندار شهرستان دیواندره یادآور شد: خنثی کردن توطئه غرب و رژیم صهیونیستی و تأثیر معنوی بر مسلمانان و ایجاد نوعی مشارکت عمومی از دیگر موضوعاتی است که اهمیت بیش از پیش روز قدس را نمایان ساخته و در نهایت زیر سؤال رفتن دولت‌های مرتجع و غرب گرای عربی را هم باید از مواردی برشمرد که اهمیت این روز را بیشتر از گذشته نمایان کرده است.

ارشدی تاکید کرد: خارج کردن مساله فلسطین از بعد ملی و تبدیل آن به بعد جهانی و اسلامی یکی دیگر از مسائلی است که نشانگر اهمیت این روز و تدبیر هوشمندانه امام راحل برای ایجاد وحدت میان مسلمانان و جهان اسلام است.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کردستان در اطلاعیه‌ای در خصوص برگزاری مراسم روز قدس در این استان اعلام کرده است: پاسداشت موضوع فلسطین به عنوان مساله اول جهان اسلام و دفاع از مظلوم، واجب شرعی و در هر شرایطی تعطیل‌ناپذیر است، لذا در پی محدودیت‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا و عدم امکان برگزاری شایسته و گسترده راهپیمایی سراسری، امسال روز جهانی قدس با ویژه برنامه‌ای بس گرانبها و استثنایی پاسداشته خواهد شد.

این ویژه برنامه عبارت است از سخنرانی مقتدای مقتدر و عظیم‌الشأن امت اسلامی (مدظله العالی) بر این اساس در آخرین جمعه از ماه مبارک رمضان ( ۲ خرداد ۱۳۹۹ ـ مصادف با ۲۲ می ۲۰۲۰ میلادی) رهبر معظم انقلاب اسلامی ساعت ۱۲:۰۰ (به وقت تهران) به صورت زنده با امت اسلامی سخن خواهند گفت.

این سخنرانی به صورت زنده از شبکه‌های مختلف رادیویی و تلویزیونی داخلی و بین‌المللی پخش خواهد شد.

به همین مناسبت و به منظور کسب فیض حداکثری از بیانات حکیمانه و راهگشاب ولی امر مسلمین، حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای (مدظله العالی) هیچ‌گونه برنامه‌ای تحت عنوان مراسم روز قدس در هیچ نقطه‌ای از استان کردستان برگزار نخواهد شد.

شهرستان دیواندره با جمعیت ۸۰هزار نفری در ۸۵کیلومتری شهر سنندج مرکز کردستان قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =