فرماندار رشتخوار: راه رفع بیکاری در این شهرستان ایجاد واحدهای صنعتی است

تربت‌حیدریه- ایرنا- فرماندار رشتخوار بر اهتمام بیشتر مسوولان برای رفع بیکاری در این شهرستان تاکید کرد و گفت: تنها راه کاهش معضل بیکاری، احداث واحدهای صنعتی است.

خالقداد عرب روز جمعه در جمع خیران و مسوولان دستگاه‌های اجرایی این شهرستان با بیان اینکه تحقق منویات رهبری در سال جهش تولید نیازمند ایجاد زیرساخت‌های لازم است افزود: راه‌اندازی مجتمع فولاد، گام مهمی در ایجاد اشتغال پایدار برای جوانان جویای کاری رشتخوار است و امیداوریم این مهم در آینده نزدیک عملیاتی شود.

وی با بیان اینکه احداث واحدهای صنعتی و ایجاد اشتغال پایدار علاوه بر رفع مشکل بیکاری، در ماندگاری روستاییان و جلوگیری از مهاجرت آنان به مناطق شهری نیز بسیار موثر است، ادامه داد: از تمام ظرفیت‌ها و امکانات موجود برای تحقق این مهم به شکل مطلوب استفاده می‌شود.

فرماندار رشتخوار گفت: بارش‌های مطلوب چند وقت اخیر و ثبت حدود ۳۰۰ میلیمتر  بارندگی در رشتخوار، در ۵۰ سال گذشته بی‌سابقه بوده است و پیش‌بینی می‌شود امسال بیش از ۳۰ هزار تن غلات از مزارع کشاورزی این شهرستان برداشت و روانه بازارهای مصرف شود.
وی افزود: در اجرای رزمایش مواسات همدلی و کمک مومنانه، بیش‌ از ۱۲ میلیارد ریال صرف خرید کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم در این شهرستان شد و این اقلام ضروری با کمک معتمدان محلی و پایگاه‌های بسیج بین نیازمندان و آسیب دیدگان ناشی از بیماری کرونا در مناطق شهری و روستایی رشتخوار توزیع شد.

عرب، تعریض و بازسازی جاده رشتخوار به تربت‌حیدریه را از مطالبه به حق و دیرینه مردم این شهرستان دانست و ادامه داد: امیدواریم با اتخاذ راهکار درست و اصولی شاهد به نتیجه رسیدن حل مشکلات و موانع جاده‌ای در این مسیر باشیم.
وی در باره مشکل کمربندی شهر رشتخوار و مشکلات ایجاد شده برای ساکنان این منطقه نیز گفت: قیرپاشی مسیر برای جلوگیری از گرد و خاک و مشکلات پیش آمده برای شهروندان در محدوده کمربندی فعلی تا آخر این هفته انجام خواهد شد.
فرماندار رشتخوار افزود: تاکنون حدود ۲۲ میلیون مترمکعب آب در پشت سد شهید یعقوبی رشتخوار ذخیره شده است که با برنامه‌ریزی صورت گرفته بسیاری از مشکل کم‌آبی کشاورزان و زعفرانکاران در سال جاری برطرف خواهد شد.

شهرستان رشتخوار ۴۰ هزار هکتار زمین کشاورزی و باغی دارد و سالانه بیش از ۳۵۰ هزار تن محصول کشاورزی در این شهرستان تولید می‌شود.

بیشتر مردم رشتخوار از طریق کشاورزی و دامداری معیشت می‌کنند و هنوز هیچ واحد صنعتی در این شهرستان فعال نشده است.

رشتخوار در ۲۰۷ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =