نگاهی به مهم‌ترین اخبار کرونایی قم - صبح جمعه

قم - ایرنا - زنده نگه‌داشتن آرمان قدس در فضای مجازی، وضعیت کرونا همچنان بحرانی، کرونا و داغ بیکاری، قم بهترین استان کشور در مقابله با کرونا و قدردانی نماینده قم از نقش مطلوب دولت و لاریجانی در روند مقابله با کرونا؛ سرخط مهم‌ترین اخبار روز پنجشنبه یکم خردادماه جاری استان قم درباره کرونا بود.

زنده نگه‌داشتن آرمان قدس در فضای مجازی

مجمع نمایندگان استان قم درمجلس شورای اسلامی دربیانیه‌ای، از ملت ایران اسلامی به‌ویژه مردم شهر خون و قیام درخواست کرد: با زنده نگه‌داشتن آرمان قدس، از طرق دیگر و درفضای مجازی حمایت خود را از مردم مظلوم فلسطین اعلام دارند.

دراین بیانیه آمده‌است: امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی وزارت بهداشت و همچنین برای از بین بردن هرچه سریع‌تر این ویروس منحوس؛ راهپیمایی روز جهانی قدس صورت نمی‌گیرد؛ ولی انزجار از مستکبران جهان که در راس آن‌ها آمریکای جنایتکار و رژیم منحوس صهیونیستی در دل‌های امت اسلامی بیش‌ازپیش خواهد بود.

وضعیت عمومی ایران در مقابله کرونا مطلوب‌تر از کشورهای مدعی است

نایب رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، با اشاره به موفقیت‌های کرونایی کشور گفت: وضعیت عمومی ایران در مقابله و مبارزه با ویروس کرونا مطلوب‌تر از بسیاری از کشورها مدعی است و آرامش حاکم بر کشور ما پردامنه‌تر از ملت‌های دیگر است.

آیت‌الله سید هاشم حسینی بوشهری در جلسه شورای اداری قم و آیین تکریم از خدمات علی لاریجانی در سه دوره نمایندگی مردم قم در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به مشکلات همزمان کرونا و تحریم افزود: تحریم‌ها مشکلات زیادی را برای دولت به وجود آورده است، اما بااین‌وجود با اجرای طرح کمک مومنانه ان شاء الله هیچ فردی با شکم‌گرسنه سر بر بالین نخواهد گذاشت.

کرونا و داغ بیکاری  

رییس سابق مجلس شورای اسلامی گفت: بیکاری مهم‌ترین مساله کشور است و باید زمینه لازم برای شکل‌گیری اقتصادهای خُرد در کارهای خدماتی و تولیدی فراهم شود و برای تحقق این امر باید اختیارات استانی افزایش یابد.

علی لاریجانی در جلسه شورای اداری قم افزود: کرونا داغ بیکاری را عمیق و سوزان‌تر کرد و بسیاری از قشرهای ضعیف جامعه منابع درآمدی خود را از دست‌ داده‌اند.

قم بهترین استان کشور در مقابله با کرونا

معاون اقتصادی رییس جمهوری گفت: قم دارای بهترین عملکرد در مقابله با شیوع ویروس کرونا در سطح کشور بوده است.

محمد نهاوندیان در جلسه شورای اداری قم و آیین تکریم از خدمات علی لاریجانی در سه دوره نمایندگی مردم قم در مجلس شورای اسلامی افزود: قم در مقابله با کرونا رتبه اول کشوری را به دست آورده و بهترین عملکرد را در بین استان‌های کشور را از آن خودکرده است.

وضعیت کرونا همچنان بحرانی

استاندار قم، با هشدار نسبت به وضعیت کرونایی قم گفت: استان قم همچنان در دل بحران کرونا قرار دارد و به وضعیت عادی این بیماری نرسیده است.

بهرام سرمست در جلسه شورای اداری قم و آیین تکریم از خدمات علی لاریجانی در سه دوره نمایندگی مردم قم در مجلس شورای اسلامی افزود: وضعیت کنونی قم در رابطه با کرونا همچنان زرد است و تا مرحله سفید و سبز کرونایی هنوز فاصله دارد.

قدردانی نماینده قم از نقش مطلوب دولت و لاریجانی در روند مقابله با کرونا

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی گفت: باوجود مشکلات اقتصادی حاکم بر دولت، اقدام‌های ایران در با مقابله با کرونا بسیار مطلوب‌تر از کشورهای مدعی و پیشرفته جهان بوده است.

احمد امیرآبادی فراهانی در جلسه شورای اداری قم و آیین تکریم از خدمات علی لاریجانی در سه دوره نمایندگی مردم قم در مجلس شورای اسلامی افزود: باوجود مشکلاتی که بر کشور حاکم است، دولت در کنار نهادهای دیگر اقدامات مهمی را در مبارزه با کرونا انجام داده‌ است.

۷۰۹ بازرسی از واحدهای صنفی

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: ۷۰۹ بازرسی از واحدهای صنفی انجام شد که ۵۴۵ واحد تمامی دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت می‌کردند.

سیامک محبی افزود: در این بازدیدها هفت واحد صنفی غیرفعال، یک واحد نیز پلمب و برای ۴۷ واحد نیز اخطار صادر شد.

«کرونا» ویروسی است که گستردگی شیوع آن بسیار وسیع است و ازجمله راه‌های انتقال آن عطسه، سرفه، دست‌دادن و روبوسی است؛ پزشکان توصیه می‌کنند، افراد علاوه بر پرهیز از دست‌دادن، روبوسی و حضور در مرکزهای عمومی؛ به‌هنگام عطسه لازم است، جلوی بینی خود را با دستمال بگیرند و یا برای مهار آن از آرنج خود استفاده کنند.

«ویروس کرونا»، موسوم به «کووید ۱۹» اواسط ماه دسامبر سال گذشته (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد؛ ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام برده می‌شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۳۶۶۲۰۰۲۳، ۳۶۶۲۰۹۹۹، ۳۶۷۰۶۰۳۰ و ۳۶۷۰۴۳۶۸ (با پیش‌شماره ۰۲۵) تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

همه ایرانیان می‌توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =