هزار و ۵۳۵ پایگاه در خراسان جنوبی برای جمع‌آوری فطریه برپا می‌شود

بیرجند - ایرنا - معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی گفت: هزار و ۵۳۵ پایگاه ثابت و سیار در مکان‌های برگزاری نماز عید فطر، مراکز نیکوکاری و میادین و معابر این استان برای جمع‌آوری فطریه و کفارات مردم برپا می‌شود.

 احمد رفیعی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ۵۴ پایگاه امداد، ۱۷۲ مرکز نیکوکاری، ۳۹۰ شورای زکات روستایی، ۳۹۱ مسجد و حسینیه و ۴۳۸ موسسه خیریه و سازمان مردم نهاد، وجوه زکات فطره و کفارات مردم را جمع‌آوری می‌کنند و هزار و ۶۵۶ نفر در این زمینه همکاری دارند.

وی گفت: روش‌های پرداخت الکترونیکی فطریه نیز وجود دارد و مردم می‌توانند با سر شماره #۵*۸۸۷۷* برای پرداخت زکات فطریه خود اقدام کنند.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی بیان کرد: تلفن گویای ۰۹۶۸۸۷، مراجعه به سایت کمیته امداد www.emdad.ir، مراجعه تلفنی و حضوری به دفاتر کمیته امداد و مراکز نیکوکاری و اپلیکیشن‌های سنا، سکه، بله، بام و ایوا از دیگر روش‌های پرداخت الکترونیکی فطریه و کفاره است.

وی افزود: مردم خراسان جنوبی پارسال ۹۷۶ میلیون تومان فطریه و کفاره به مراکز جمع‌آوری کمیته امداد پرداخت کردند و این استان به لحاظ درصد رشد پرداخت زکات واجب در سطح کشور رتبه دوم را کسب کرده است.

رفیعی گفت: چهار میلیارد و ۳۳۵ میلیون تومان سال گذشته از محل وجوهات زکات در استان جمع‌آوری شد که از این میزان ۵۷۶ میلیون تومان زکات واجب، ۲ میلیارد و ۲۴۴ میلیون تومان زکات مستحبی،۹۷۶ میلیون تومان زکات عام سادات، ۵۳۴ میلیون تومان کفارات و سه میلیون تومان رد مظالم بوده است.

وی اظهار داشت: مجموع زکات جمع‌آوری شده در سال ۹۸ نسبت به سال قبل از آن که سه میلیارد و ۱۱۰ میلیون تومان بود، ۳۹ درصد رشد داشته است.

مبلغ فطریه روزه‌داران در خراسان جنوبی ۸ هزار و ۵۰۰ تومان تا ۹ هزار تومان و کفاره غیرعمد سه هزار تومان اعلام شد.

میزان فطریه هر نفر براساس قوت غالب گندم و نرخ محل، ۸ هزار و ۵۰۰ تومان تا ۹ هزار تومان یا ۳ کیلوگرم گندم تعیین و مبلغ کفاره عمد نیز به ازای هر روز ۱۸۰ هزار تومان اعلام شده است.

بهتر است مبلغ فطریه را قبل از اقامه نماز عید فطر، پرداخت کنند یا کنار بگذارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =