هشدار ۱۸ سناتور آمریکایی به رژیم صهیونیستی درباره الحاق کرانه باختری
سناتور کریس مورفی

تهران- ایرنا- ۱۸ سناتور آمریکایی در نامه‌ای به «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر و «بنی گانتس» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی نسبت به الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری به سرزمین‌های اشغالی هشدار دادند.

این سناتورها در نامه خود که روز پنجشنبه روی تارنمای «کریس مورفی» سناتور دموکرات ایالت کانتیکت قرار گرفت، نسبت به الحاق کرانه باختری «عمیقاً ابراز نگرانی» کردند.
در این نامه آمده است: الحاق یکجانبه در صحنه جهانی با نگرانی عمیق متحدان و شرکای مشترک ما از جمله مصر و اردن روبرو خواهد شد و تقریباً همه دنیا آن را نقض قوانین بین‌الملل تلقی خواهد کرد.
این سناتورها هشدار دادند: اگر الحاق یکجانبه را محقق کنید ما از این اقدام حمایت نخواهیم کرد.
«کریس فون هالن، پاتریک لیهی، ریچارد دوربین، برنی سندرز، الیزابت وارن، تام اودال و جین شاهین» از جمله سناتورهایی هستند که این نامه را امضا کرده‌اند.
طرح صلح دونالد ترامپ که به معامله قرن معرفی شده، چند ماه پیش منتشر و موجب خشم فلسطینیان و رد آن از سوی جامعه بین‌المللی شد.
در این طرح، رژیم صهیونیستی مجاز می‌شود تا شهرک‌های کرانه باختری و منطقه راهبردی دره اردن را به سرزمین های اشغالی الحاق کند.
رژیم صهیونیستی قصد دارد از ماه آینده میلادی بخش‌هایی از کرانه باختری رود اردن را که در جنگ ۱۹۶۷ به اشغال خود درآورده به قلمرو خاکی خود ضمیمه کند.
برخی کشورهای اروپایی تهدید کرده‌اند که در صورت اجرای تصمیم رژیم اسرائیل برای الحاق کرانه باختری، اساس روابط خود با تل آویو را تغییر خواهند داد.
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =